Móda

Žhavé kuchyňské trendy letošního roku. Jaké to jsou?

Každým rokem můžeme sledovat, jak se mění kuchyňské trendy. Zatímco loňský rok se nesl ve znamení bílé a lesklé kuchyňské linky a nerezu, nabízí se otázka, v jakém duchu se nese letošní rok. Pokud jste se rozhodli investovat do kuchyně, pokud vaše kuchyně doslova volá po rekonstrukci, informujte se o aktuálních trendech, abyste neinvestovali do kuchyně, která je už sto let za opicemi. Ostatně abyste nemuseli prohlížet tunu časopisů o bydlení, prozradíme vám nejžhavější kuchyňské trendy letošního roku. 

Samozřejmě je třeba konstatovat, že kuchyňské trendy se nemusí zamlouvat všem. Neinvestujte do jednotlivých trendů, pokud se vám nelíbí nebo pokud se vám nezamlouvají. Je to vaše kuchyně a vy se v ní musíte cítit dobře přednostně. 

Čisté bílé kuchyně nahradila dramatická černá

Jak jsme zmínili, bílé kuchyně už rozhodně nejsou in. In byly vloni, kdy se navíc musely lesknout. Co je však moderní dnes, je dramatická čerň. Právě černá kuchyně se stává dnes nadčasovou, tmavé barvy jsou často doplněné o tmavé masivní dřevo. Černá kuchyňská linka je nejen dramatická, ale také nadmíru elegantní a pozastaví se nad ní opravdu každý. Ideální je hlavně do prostorných a krapet prosvětlenějších místností, do úplně tmavých koutů se nehodí. 

Nesmíme zároveň zapomenout, že kuchyně musí být v matu. Lesku odzvonilo společně s bílou barvou. 

Do příliš světlých kuchyní patří beton

To, že se do kuchyní dostaly přírodní materiály, to už určitě víte. S dřevem se pracuje hodně, tvoří se z něj kuchyňské pracovní desky nebo prkýnka či drobné dekorace a poličky. Málokdo však ví, že se do kuchyní dostal i beton. Zejména do prosvětlených kuchyní patří betonová kuchyně, která je ojedinělá. Nejsou pro ni typické nábytkové úchytky, hodí se do ní nerezové kuchyňské dřezy a dřezové baterie. 

Betonové kuchyňské linky mají rozhodně něco do sebe. Například jsou velice odolné vůči poškrábání a taky vůči teplu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *