Bydlení

3 tipy pro domácí skladovací prostory

Přiznejme si to otevřeně – každý z nás má předměty, které je třeba vytřídit a správně zařadit. Ať již obýváte velký dům, nebo panelákový byt, vždy máme předměty, které by si zasloužily lépe uskladnit. Máme tipy, se kterými máte v mžiku oka uklizeno. 

Sklepní prostor lze zvětšit

Většina z nás vlastní sklepní kóji nebo prostor, kam je možné zanést použité barvy a laky, uskladnit zavařeniny, uložit krabice se sezónními předměty a dekoracemi, nebo kam vhodně uklidit své nářadí. Většinou je ale tato místnost v žalostném stavu. Abyste zvětšili celý prostor a využili tak naplno jeho potenciál, pořiďte si regálové systémy. Právě kovové regály jsou jistotou, že bude vše uskladněno bezpečně, a že svůj prostor skutečně využijete naplno. Najednou máte možnost si zorganizovat všechny předměty, které zde máte uloženy. 

Využijte pořadače v kuchyni

Zdá se vám, že ve vaší kuchyni je více nádobí, než běžně využíváte? Pokud chcete, některé kuchyňské potřeby přenechte přátelům, nebo je prodejte přes internetové bazarové stránky. Zbytek svých potřeb vhodně poskládejte. Na pokličky využijte pořadače. Konečně v nich bude pořádek. Plastové misky nakupujte vždy stejného tvaru, aby se daly dobře stohovat. Pořadače umístěte také do přihrádek na příbory, nože, a na nádobí pro děti. Najednou zjistíte, že prostor konečně dostává tu správnou podobu. 

Průhledné dózy si zamilujete

Víte, jaký je trik bytových designérů? Využívají chytrá řešení, které si můžete zamilovat i vy. Do průhledných dóz se stejnými víčky naskládejte své kuchyňské přísady. Těstoviny, rýže, cukr, nebo třeba bulgur a jáhly budou mít své výsadní postavení a v této podobě na ně bude skutečně radost koukat. Uzavřené v dóze jsou navíc chráněny proti vlhkosti i škůdcům. Podobně můžete naložit i s vatovými tyčinkami a odličovacími tampony v koupelně. Krása, viďte? 

Už vidíte novou podobu skladování předmětů ve své domácnosti? Tuto změnu si vychutnáte. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *