Zdravý styl

3 tipy, jak využít kokosový olej

Dnes existuje tolik skvělých pomocníků do kuchyně, díky kterým nejen, že připravíme zdravé jídlo, ale taky je můžeme použít i na mnoho jiných věcí. Například takový kokosový olej. Jistě ho znáte, je součástí zdravého stravování. Dneska ho najdete takřka na každém rohu. Cenově se pohybuje od zhruba stokoruny nahoru, dá se koupit nejen v bylinkářstvích nebo ve zdravém stravování, ale taky i v drogeriích nebo v podobných prodejnách. K čemu vlastně slouží?

Pokud se s kokosovým olejem setkáváte nyní poprvé, nemusíte se cítit trapně. Mnoho lidí nezná kokosový olej vůbec. Jestliže se ale dozvíte o všech využití tohoto oleje, už ho nikdy nedáte z rukou pryč. Pojďme si říct tři hlavní využití tohoto skvělého produktu.

1) Zdravé vaření

S tímto geniálním produktem docílíte zdravého vaření. Lehce se na něm smaží, když se spálí, tak zapáchá minimálně. Lidé ho však často dávají do svých smoothie nebo do zdravého pečení. Kromě kokosového oleje se dá koupit i kokosové mléko, které však nemá tolik využití, jako samotný kokosový olej.

2) Proti lupům

Málokdo ví, že kokosový olej účinně bojuje proti lupům. Lupy trápí mnoho z nás – jak muže, tak i ženy. Většinou nás to až tak netrápí, pokud nemáme tmavé vlasy, na nichž jdou lupy zřetelně vidět. Většinou se snažíme s lupy bojovat pomocí různých šamponů, ale jen málokdy nám něco skutečně pomáhá.

Jestli se už dostanete do úzkých a nebudete vědět, jak s lupy naložit dál, pak byste měli sáhnout právě po kokosovém oleji. Kokosový olej je naprosto geniálním pomocníkem proti lupům. Jenom s ním potřete pokožku hlavy, nechte chvilku působit a poté umyjte. Při pravidelném používání se lupů zbavíte do čtrnácti dnů.

3) Proti suché pokožce těla

Hlavně ženy mají problém se suchou pokožkou těla. Například při holení nohou jsou nohy podrážděné a vysušené, ale jenom málokterý tělový krém dokáže pomoct tak, jak si žena potřebuje. Mnoho krémů jenom na chvilku hydratují pokožku, ale zanedlouho se opět vysuší.

Pokud i vy máte s tímto problém, sáhněte taktéž po kokosovém oleji, který si vmasírujte do pokožky po každém koupání nebo sprchování. Během týdne vaše pokožka projde regenerací a stoprocentně se hydratuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *