Zdravý styl

Semínka, která zařadit do jídelníčku kvůli tomu, že jsou velice zdravé

Vyměnit zdravější potraviny za ty méně zdravé – to je úkol, který by měl splnit nejeden z nás. Důvodem toho je fakt, že naše tělo potřebuje různé živiny ke svému správnému a bezproblémovému fungování. A živiny – ty se získají právě z potravin. Konkrétně třeba ze semínek, jež se dnes nejčastěji přidávají kupříkladu do müsli s jogurtem a do dalších podobných pokrmů.  

Dýňová semínka 

Ještě množství nabízených semínek na trhu je poměrně široké a pestré. To nás vede k otázce, jaká semínka jsou tedy nejzdravější a jaká v tom případě zařadit do jídelníčku. Doporučujeme především dýňová semínka, která obsahují opravdu obrovské množství tělu prospěšných látek. K těmto látkám patří kupříkladu mangan, měď, také zinek nebo bílkoviny, jež podle odborníků mají být v každém jídle našeho dne.  

Dýňová semínka mají také účinky na zdraví. Kupříkladu udržují prostatu ve skvělém stavu nebo zlepšují regulaci inzulínu. Také předchází diabetickým komplikacím nebo snižují takzvaný oxidační stres.  

Slunečnicová semínka 

Skvělá jsou také slunečnicová semínka, která opravdu nejedí jenom křečci nebo morčata. Slunečnicová semínka můžete “zobkat” u televizního pořadu místo brambůrek a své zdraví tímto krokem potěšíte opravdu daleko víc.  

Slunečnicová semínka jsou totiž plná vitaminů i minerálů, také dalších živin, které tělo potřebuje ke svému správnému fungování. Veškeré obsažené látky ve slunečnici udržují srdce zdravé, také podporují imunitní systém, a kromě toho také snižují riziko vzniku rakoviny.  

Chia semínka 

Mezi další tělu prospěšná semínka patří i chia semínka, která jsou plná tělu prospěšných látek. Jedná se o semínka, která s úspěchem byla zařazena mezi superpotraviny čili mezi potraviny, které obsahují trochu více živin než jiné potraviny na trhu. Umí navodit pocit sytosti, tudíž je lidé konzumují i během diety. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *