Bydlení

Ať vaše domácnost působí luxusně. Poradíme, do jakého stylu ji zařídit

Každý touží po krásně vypadající domácnosti, kterou by každý obdivoval, jenom co by vešel do dveří. V současné době se preferuje jednoduchost a neutralita, preferuje se zejména skandinávské bydlení, které je složeno z jednoduchosti a bílé barvy. Pokud však nechcete být jako všichni ostatní, ale toužíte spíše po nádherné, luxusně vypadající domácnosti, raději svůj dům zařiďte do stylu art deco.

Styl art deco je proslulý už od třicátých let, kdy si ho však mohla dovolit jen vyšší společenská třída. Naštěstí dnes se na třídy nehraje, nehraje se na postavení ve společnosti, proto na styl art deco dosáhne každý, kdo je do něj ochotný investovat. Pokud se však do svého art deco bydlení investovat rozhodnete, připravte se, že to nebude nejlevnější. Styl art deco je totiž o lesku a třpytu.

Začněte u tapet

Když budete malovat svou domácnost, nemusíte malovat všechny zdi místností. Ve stylu art deco se preferují i tapety, které na sobě nesou zajímavé, honosné, až zámecké vzory, které do místnosti přinesou požadovanou eleganci a luxus. Inspirovat se můžete například filmem Velký Gatsby, v němž najdete krásnou inspiraci na art deco bydlení.

Pokračujte nábytkem

Poté pokračujte tím největším v interiéru, čímž je nábytek. I ten by měl být lesklý, třpytivý. Ideální tedy je lakovaný nábytek, který je sice složitější na údržbu, ale dodá interiéru krásný, až honosný vzhled. Co se týče pohovky a postele v ložnici, dbejte na detaily, které se podobají detailům na nábytku na zámcích.

A co doplňky?

I u doplňků platí, že je třeba, aby se leskly a třpytily. Ideální jsou tedy svícny, masivní zlaté nebo měděné rámy, nepohrdejte ani stříbrnými bytovými doplňky, kterých je všude mnoho, jelikož kovové barvy jsou aktuální hit ve světě bydlení.

Co však do stylu art deco patří, je bar, který by měl stát uprostřed hlavní místnosti domu, tedy většinou uprostřed obývacího pokoje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *