Bydlení

Jak dostat safari styl do interiéru 

Jaký styl letos vévodí ve světě bydlení? Upusťme od minimalismu a také od industriálního stylu. Letošnímu roku totiž dominují zcela jiné podoby bydlení, a to konkrétně safari styl. Pokud jste milovníkem exotiky a rádi navštěvujete v rámci svých dovolených africké země, pravděpodobně jste štěstím bez sebe. Tento styl si však zamilují i ti, kteří doposud v Africe či na jiném podobném místě zatím nebyli. 

Nejen pro cestovatele 

Předcházející roky se nesly spíše ve znamení zmiňovaného minimalismu, také skandinávského stylu bydlení. Jenže letos se do popředí dostávají barvičky a vzory, obecně safari styl, který rozhodně není jasnou volbou pouze po cestovatele. Do stylu bydlení se jistojistě zamilují i ti, kteří jsou milovníky barev. Vždyť právě barvy jsou alfou i omegou zařizování interiéru. 

Barvy všude, kam se podíváte 

Jenže jaké barevné odstíny kralují tomuto stylu bydlení? Upusťte od tradiční bílé, tady to bude živější! Obecně lze říct, že se staví na barvách, které mají připomínat život v Africe. Dominantou je tedy žlutá, oranžová, čokoládově hnědá, případně také béžová, khaki nebo zemitá zelená.  

Pamatujte, že do těchto barev by měl být sladěn interiér celkově čili laďte do barev i závěsy nebo jiné druhy bytového textilu. 

Materiály? Nejlépe přírodní 

Viděli jste někdy, že by bylo něco v Africe z plastu nebo jiného umělého materiálu? Ne. Proč tedy do svého interiéru umělý materiál přidávat? Dejte zelenou jen a pouze přírodním materiálům. V nejlepším případě soustřeďte svou pozornost na dřevo, které je minimalistické, nadčasové a nestárnoucí. A ke všem zmiňovaným barevným odstínům se víc, než jen hodí. 

Sázejte na autentičnost 

Safari styl je také o autentičnosti. Pokud vám jen barevně vymalovaný interiér nepřijde dostatečně osobní, je načase zapracovat na bytových doplňcích. Sázejte však na takové, které s Afrikou mají co dočinění. Sošky, masky nebo kožešiny jsou trefou do černého. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *