Bydlení

Balení při stěhování: tipy, které oceníte

Stěhování není jen o tom, že vezmete svůj majetek a naskládáte ho do krabic. Je k tomu zapotřebí využít trochu plánování. A to nemluvíme jen o objednání specializovaných služeb, které mohou při stěhování v Praze pomoci, jako je například stěhovací firma nebo úklidová společnosti. Jednotlivé krabice byste vždy měli mít popsané, nejen místností, ale také tím, co je uvnitř. Není to zbytečnost, protože při stěhování může dojít k pomíchání různých krabic. Jaké další tipy při balení se vám mohou hodit?

Krabice správné velikosti

Pokud se rozhodnete zabalit všechny knihy do jedné obrovské krabice, pak je sice budete mít pohromadě, avšak může vzniknout problém s jejich přenosem. S příliš těžkými krabicemi si nemusí poradit ani zaměstnanci stěhovací agentury. Vhodným řešením je tedy použít menší krabice na těžké předměty, nebo těžké předměty rozložit do více krabic.

Uspořádání v krabicích

Je asi jasné, že těžší předměty budeme pokládat na dno krabice, lehčí až na ně. Taktéž je důležité, abyste v krabicích nenechávali příliš volného místa. Zaprvé to znamená potřebu většího množství krabic, a za druhé se v krabicích budou volně přesypávat věci, což působí nepořádek. Každou krabici naplňte vždy až po okraj. Horní části krabic, které by mohly zůstat volné, můžete vyplnit oblečením, ručníky nebo balicím papírem. Je důležité vědět, že zaměstnanci stěhovací společnosti nechtějí přenášet krabice, které nejsou dobře uzavřené.

Jedná místnost – jedna krabice

Nemíchejte věci z různých místností do jedné krabice. Na každou krabici napište, do které místnosti patří její obsah, a dále můžete připojit ještě, o co se jedná – například hrnce a poklice, nebo ručníky, nebo oblečení. Označte také krabice, ve kterých přepravujete křehké předměty, jako jsou sklenice. Každou krabici dobře přelepte lepicí páskou, aby nehrozilo její otevření. Zaměřte se na horní i spodní části krabic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *