Zajímavosti

Jaký je princip elektronické cigarety?

Technologický pokrok se v současném světě úspěšně rozmáhá téměř ve všech oblastech. Není se čemu divit. Elektronická zařízení, počítačové programy a umělá inteligence se staly vítanými pomocníky, kteří nám velmi často práci významně usnadňují. V neposlední řadě také ale mohou představovat prostředníky, díky nimž můžeme více dbát o naše zdraví. 

Sci-fi? Ale kdepak!

Dokonce ani tabákový průmysl nezůstal v této oblasti pozadu a již před nějakou dobou představil elektronické cigarety, které se následně staly mezi uživateli tabákových produktů hitem. Na trh tak vstoupil produkt, který působil jako přelomový objev. Dařilo se mu totiž propojit vše, co uživatelé klasických produktů vyžadovali, a zároveň se vyvarovat těm nejčastějším nešvarům spojovaných s běžným užíváním tabáku. Negativním efektům jako

  • žloutnutí nehtů a zubů,
  • vtíravý zápach oblečení

se dá eliminovat i zařízením na zahřívání tabáku. Hlavním benefitem, který těmto novým produktům navíc hraje do karet, je výrazně menší obsah škodlivých látek. 

Zázrak na baterku

A jak vlastně celé zařízení funguje? Princip je ve své podstatě velmi jednoduchý. Hlavní součástí jsou náplně obsahující tabák. Jakmile ho uvedete do chodu, dochází k zahřívání náplně, ze které se postupně začíná uvolňovat dým obsahující tabák. Na rozdíl od klasických tabákových produktů tak během jeho užívání nedochází k procesu hoření. Díky této skutečnosti vaše tělo nevstřebává látky jako dehet a oxid uhelnatý.

Možností je mnoho

Trh tabákových alternativ je stále více zaplněn přílivem novinek. Je tak někdy náročné se zorientovat v nepřeberném množství variant. Velké popularitě se v současnosti těší například Pulze, zařízení zahřívající tabák. Kromě výše zmíněných benefitů nabízí uživateli rovněž možnost volby:

  1. nejrůznější typy tabákových náplní
  2. či intenzity zahřívání tabáku

Díky Pulze si tak můžete sami určit, jak si chcete vychutnat svůj oblíbený rituál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *