Zdravý styl

Bolí vás klouby? Možná za to může špatný životní styl

Onemocnění kloubů patří mezi jedny z nejrozšířenějších nemocí dnešní doby. Nepříjemné bolesti můžou být genetického původu. Podle odborníků z ortopedie ale přibývá případů, kdy za bolesti a vznik kloubních onemocnění může špatný životní styl. Bolesti navíc postihují čím dál tím mladší ročníky! Co tedy dělat, aby naše klouby netrpěly?

Zbavte se přebytečných kil!

Jednou z častých příčin onemocnění kloubů je jejich přílišné zatěžování. To je ve většině případů spojené s nadváhou. Kila navíc nevadí jen našemu srdci, ale trpí právě i klouby, které jednoduše nezvládají takové zatížení. Snížením naší tělesné váhy kloubům ulehčíme a sobě ušetříme do budoucna ne jedno trápení.

Dopřejte si dostatek vitamínů a kvalitní stravu

Za vším hledej jídlo. I tímto pořekadlem by se měli řídit ti, kteří chtějí zamezit bolestem kloubů. Naše strava by měla být bohatá na vápník, zinek a hořčík. V našem jídelníčku by měly mít pravidelně své místo mořské ryby, zelenina a ovoce. Rozhodně bychom se neměli vyhýbat ani tukům a olejům! Zdravé tuky, které získáme například z avokáda nebo olivového oleje, by měly být také součástí našeho jídelníčku.

Nebojte se hýbat

Prevencí kloubních onemocnění je pravidelný pohyb. Vyhýbat bychom se ale měli přílišnému a jednostrannému zatížení. Ideální pohyb, který může dělat téměř každý, je plavání nebo jízda na kole. Vhodným sportem je i chůze. Podle specialistů se hodí použít i speciální trekingové hole, o které se můžeme na procházce opřít.

Tráví vás bolest kloubů? Navštivte odborníka

Problémy s klouby není nikdy dobré podceňovat. Odborníky bychom měli navštívit už při prvních náznacích nemoci. Ortopedi z pražské kliniky Mediestetik naše klouby vyšetří a doporučí vhodnou léčbu. Specialisté pracují s nejmodernějšími metodami jako je REGENPLAZMA® nebo aplikace kyseliny hyaluronové do kloubů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *