Zdravý styl

Chladné dny přináší nachlazení – jak s ním bojovat?

Zimní dny jsou tady, a my se na ně musíme dobře připravit. Nejen, že se musíme dobře oblékat, ale taky je třeba jíst hodně vitaminů a otužovat se, protože jenom to nám pomůže proti případnému nachlazení. Chladné dny přece nachlazení přinášejí běžně – bakterie a viry na nás číhají na každém kroku a my bychom s nimi měli umět bojovat. Pokud je náš organismus slabý a imunita na velice nízké úrovni, jenom stěží s nachlazením budeme bojovat. Pojďme si proto říct, jak se ho rychle zbavit, když už nás nachlazení postihne.

Nachlazení je na zimě asi to nejhorší. Kdybychom stále nebyli na hromadě, zima by nebyla tak špatné roční období. Mnoho lidí se nachladí zrovna v době vánočních svátků, tudíž celé dny musí jenom ležet v posteli a pít teplý čaj. Z Vánoc tak nemá vůbec nic.

Pokud se nachladíte někdy před vánočními svátky, existuje mnoho důvodu, jak se nachlazení rychle zbavit, abyste tak na vánoční svátky byli naprosto fit. Tady je pár tipů.

• inhalujte

Jistě znáte takové to domácí „inhalování“. Jedná se vlastně o to, že necháte sůl rozpustit v horké vodě. Poté se zakryjete nějakou dekou nebo ručníkem a inhalujete. Toto inhalování vám může pomoct rychle se zbavit rýmy, která je typickou nemocí mužů.

• zázvor, med, citron

Tato doslovně svatá trojice je všeobecně známá a všeobecně funguje. Udělejte si takový čajík, vypijte ho ještě za tepla a odbouráte nachlazení celého těla. Imunita bude posílena a nachlazení bude pryč natotata.

• spěte

Nejlepším lékem nejen na nachlazení, ale na jakoukoliv nemoc je dostatek spánku. Spěte, spěte, spěte – jak nejvíc to jde. Během spánku se naše tělo regeneruje a vyrovnává se bakteriemi a s viry.

• pitný režim

To nejlepší, co pro své tělo můžete udělat během nachlazení, je, že budete dodržovat pitný režim. Díky pitnému režimu odbouráte ze svého těla naprosto všechno špatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *