Zajímavosti

Čím může být oblast u Kutné hory zajímavá?

Mnoho z nás je zvyklých obdivovat krásy zahraničí a o mnohých místech za velkou louží nebo u moře už máme dobré znalosti. O to více jsme pak překvapeni nad krásou a zajímavostí České republiky. Stále je co objevovat! Pojďte s námi do kostnice. Mrazivý zážitek. 

Když si přejete aktivní víkend

Proč čekat jen na dovolenou? Život je přece tak krátký a všichni si přejeme, abychom jej prožili co možná nejpestřeji. Přitom stačí málo. Střešní stan na vašem autě, nebo třeba obytná vestavba aut, a můžete vyjet. Čeká vás nečekaný zážitek. Budete pozorovat krásy naší země a budete mít nekonečné možnosti. Každý víkend, kdy si to budete přát, se tak vaše vozidlo změní v expediční vůz, který dojede skutečně daleko. Dnes pojedeme někam, kde se vám budou ježit hrůzou chlupy. 

Kostel ze čtrnáctého století

Jen kousek od Kutné Hory se nachází kostel Všech svatých. Sedlec u Kutné Hory tak nabízí pohled do historie. Gotický kostel byl postaven ve 14. století a o jednu z přestaveb se postaral známý architekt Jan Blažej Santini-Aichel. Tento český barokní architekt italského původu u nás proslul stylem, který označujeme jako barokní gotika. Kostel je ale ještě zajímavější uvnitř. 

Výzdoba z lidských kostí

Zdejší kostnice je vskutku originální. Jedná se o ostatky více než 40 tisíc osob. Jejich osobní příběhy se odehrávaly během 14. a 15. století. A neskončily mnohdy příliš vesele, lidé se totiž nedožili vysokého věku. V té době řádily v našich zemích nejen epidemie, ale také hladomor a války. 

V kostnici objevíte i zvláštní erb. Jeho součástí je krkavec. Ten klove oko Turkovi. Tato památka na vítězství Schwarzenbergů nad Turky již v roce 1598 je tak navždy zapsána do místní neotřelé „výzdoby“. Prohlídky kostnice se provádějí nejen ve dne, ale také ve večerních hodinách. Při večerním osvětlení je podívaná ještě pozoruhodnější. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *