Bydlení

Co nezapomenout udělat během podzimu na své zahradě?

Podzim se nese ve znamení venkovních prací na zahradě. Už nám opadá starost o pěstovanou zeleninu, dokonce už není třeba tak časté zavlažování. Končí grilovací sezona, tudíž to první, do čeho se pouštíme je uklízení a čištění grilu, který se schovává do kůlny, aby byl připraven na příští rok. Kromě čištění grilu však je nutné provést ještě celou spoustu zahradních prací. Co konkrétně máme na mysli?

Sekáme trávník

Než přijdou zimní mrazíky a než trávu zasype bílá sněhová přikrývka je zapotřebí naposledy v tomto roce posekat trávník. Trávník se během podzimu neseká zásadně blízko u země. Je lepší krapet nadzvednout sekačku, aby si trávník zachoval trochu vyšší vzrůst. 

Trávník je zapotřebí také na podzim “zazimovat”, a to ideálně kompostem, kterým posypete trávník. Nezapomeňte trávník chemicky ošetřit proti plísním. 

Sázíme ovocné stromky a růže

I když jste si možná říkali, že koncem jara skončilo také vysévání, není tomu tak. Podzim je totiž jako dělaný pro vysévání ovocných stromků, bobulovin a dále také růží. Pokud se vrháte do výsevu ovocných stromků, doporučujeme dělat jámy dostatečně hluboké. Než však začnete hloubit díry pro stromky, ujistěte se, že jste vybrali skutečně dobrou odrůdu. Koupě špatné odrůdy se zrovna nevyplácí. 

Pravidelně hrabejte listí

Chybu dělá ten člověk, který nechává listí volně na zahradě až do jara. Listí je zapotřebí pravidelně shrabávat, pakliže si nechcete zruinovat trávník. Ne všechny shrabané listy však patří do kompostu. Zejména listy z ořešáků do kompostu nepatří, protože se velmi problematicky rozkládají a obsahují mnoho škodlivých látek. 

Stejně tak do kompostu nesmí ani nahnilé ovoce. To se hází zásadně do kontejneru. Do kompostu by mohlo nahnilé ovoce přinést řadu houbových chorob a bylo by tím pádem po kompostu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *