Móda

Jak vyčistit kožené boty

Kožené boty jsou investicí na pár dlouhých let. Jsou synonymem kvality, ovšem za předpokladu, že se o ně budete starat. Pokud o ně nebudete pečovat tak, jak byste měli podle učebnic, stanou se z nich jenom další boty, které po pár nošeních vyhodíte jako všechny levnější tenisky a textilní obuv. Nezapomínejte proto kožené boty pravidelně impregnovat a pokud přijde čas na čištění obuvi, používejte kvalitní prostředky koupené v obuvnictví.  

Právě speciální čistící produkty určené na kožené bot jsou na čištění kožené obuvi nejlepší. I když je pravdou, že na špinavé kožené boty platí ještě něco jiného. Jedná se o však o ryze babské rady, které můžete a samozřejmě nemusíte vyzkoušet.  

Za vyzkoušení stojí banánové slupky 

Co je mezi lidmi poměrně ozkoušeno, tak jsou banánové slupky. Banánové slupky odstraňují zašpinění na kožených botách. Používá se zásadně vnitřní strana banánových slupek, kterou se potřou zašpiněná místa, jež se následovně dočistí vlhkým hadříkem (ideálně flanelovým hadříkem, který je ke koženým botám nejšetrnější).  

Stejně dobře funguje i brambora 

Kožené boty lze vyčistit i s pomocí brambory. Podle mnoha lidí funguje brambora velice podobně jako zmiňované slupky od banánů. Stačí, když překrojíte syrovou bramboru na půl a její vnitřní stranou potřete špinavá místa na botě. Špína bude vmžiku absorbována šťávou, která z brambor vytěká. A v posledním kroku opět vezmete do rukou navlhčený flanelový hadřík, který botu vytře do sucha.  

Máte doma odlakovač? 

Kožené boty, respektive špínu na kožených botách je možné odstranit i s pomocí odlakovače. Ten se nachází prakticky v každé domácnosti, ve které má své místo dáma. Odlakovač nanesete na vatový tamponek a potřete jím místa, kde je usazená špína. V posledním kroku necháte boty samovolně oschnout. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *