Bydlení

Co rozhoduje při výběru klimatizace

Klimatizace je pomocníkem nejen během parného léta, ale je také skvělým zařízením během chladné zimy. Většina lidí má zafixováno to, že klimatizace jenom ochlazuje vzduch v interiéru, ale to není pravda – klimatizace umí vzduch v interiéru také oteplit. A jelikož se často jedná o daleko úspornější doplňkové opatření v porovnání s jinými druhy vytápění, doporučujeme pořízení klimatizace v tomto období, kdy pomalu, ale jistě startuje topná sezona. 

Když se však podíváte na nabídku klimatizací, možná zůstanete až zkoprnělí, protože je opravdu široká a pestrá. V této chvíli si říkáte, jakou z nich si máte vybrat? Naštěstí vám poradíme, co všechno by při výběru klimatizace mělo hrát roli a co by mělo při výběru klimatizace rozhodovat. 

Chcete zabudovanou nebo přenosnou?

Při výběru vám jednoznačně pomůže odpověď na jednu otázku, a sice jestli chcete klimatizaci zabudovanou nebo klimatizaci přenosnou čili mobilní. Odpověď na otázku vám rapidně zúží váš výběr. 

Zabudované klimatizace se hodí spíše do firem nebo velkých, prostorných domů či bytů. Jsou ale finančně náročnější a jejich instalace je trochu složitější, protože se skládají z venkovní a vnitřní jednotky. V případě mobilních klimatizací se můžete radovat z nižší pořizovací ceny a dále také z faktu, že při její instalaci a jejím zprovoznění vlastně nepotřebujete pomoc žádného odborníka. Hodí se ideálně do menších příbytků nebo do kanceláří. Na klimatizace sice přímé dotace nejsou, ale mohou se používat i na vytápění a pomáhají tedy s energetickou náročností při výpočtu průkazu na nízkoenergetický dům-

Rozhodující je výkon klimatizace

Co je při výběru klimatizace rozhodující, je její výkon. To, jestli vám výkon dané klimatizace vyhovuje či nikoli lze určit od objemu místnosti, ve které chcete klimatizaci mít. Pokud si klimatizaci vybíráte, mějte proto stále na mysli právě maximální doporučený objem místnosti. 

I hlučnost rozhoduje

A v neposlední řadě je velice důležité i zjištění, jak moc je klimatizace hlučná. Čím nižší hlučnost, tím lépe – průměrně se její hlučnost pohybuje od padesáti do šedesáti dB. Pokud však bude hlučnost kolem 20 dB, máte vybráno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *