Zajímavosti

Zaručené finty, jak ulovit kapitálního kapra

Je vaším snem ulovit opravdu kapitálního kapra? Ano? A že se vám to zatím ještě nepovedlo? Nezoufejte! I ten nejzkušenější rybář nemusí mít zrovna dobrý den. Nebo si možná jen vybral špatný revír. Ať už za vaším neúspěchem stojí cokoli, věřte, že neúspěch můžete hravě zažehnat. Stačí, když to vyzkoušíte s několika fintami, které jsou vyzkoušené a které zaručují opravdu kapitální úlovek. 

I když úspěch tkví v dobře zvolených krmných boilies (za vyzkoušení stojí především boilies v dipu), existuje mnoho dalších fint, které vám pomohou ulovit opravdu rekordního kapra. Za vyzkoušení stojí ještě tygří ořech a níže zmíněné tipy. 

Nebojte se lovit na mělčinách

Zkušeným rybářům se osvědčila jedna věc, a sic lovit na úplných mělčinách. Těm se především začínající rybáři vyhýbají. Ptáte se, proč kapři berou právě v těchto místech? Důvodem toho je kupříkladu fakt, že je tu teplejší voda, kterou kapři mají v lásce. Navíc je tu příjemná teplota zachována i během noci, proto i v noci, když se vydáte na rybolov, se budete radovat z opravdu skvělých úlovků. 

Výraznost a velikost nástrah je klíčová

I když bylo zmíněno, že boilies či tygří ořechy jsou skvělými návnadami, obecně se při výběru nástrah držte dvou pravidel. Zaprvé – nástrahy by měly být velké. Je vyzkoušené, že velké nástrahy jsou při lovu kaprů nejúčinnější. Kapří kuličky by měly být velké ideálně dvanáct až čtyřiadvacet milimetrů. 

A zadruhé – nástraha by měla být vždycky výrazná, aby byla ve vodě snadno postřehnutelná. Opravdu nezáleží jenom na chuťové stránce, ale také na té vizuální. Kombinujte klidně i takové barvy, které pro kapra nejsou tak známé. I proto budou pro něj lákadlem. 

Sledujte vítr

Vítr je při rybolovu možná to poslední, co vás zajímá. Jenže je chybou, když na něj nekladete žádný důraz. Vítr vám totiž může být opravdu nápomocný, proto ho pozorujte. Dokáže vám pomoct hlavně při lokalizaci ryb. Pokud je vítr teplý a čerstvý, dokáže ryby přitáhnou blíž k vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *