Móda

Kabelky Birkin jako investice i módní doplněk. Co o nich možná nevíte?

Pokud se orientujete ve světě módy, pak víte, že kabelka Birkin – to není jenom módní doplněk, ale je to především investice. Takzvanou Birkinku lze považovat za ikonu módního světa, za symbol společenského statutu. Když někdo vlastní kabelku Birkin, pravděpodobně nemá hluboko do kapsy. To jsou však všechno fakta, která jsou všeobecně známá. Pojďme si zmínit to, co o Birkin kabelkách jen tak někdo neví.  

Nejdražší Birkinka vyšla na 380 tisíc dolarů 

Jak již bylo zmíněno, kabelky značky Birkin patří k těm nejdražším na světě. Pokud bychom však měli zmínit jednu z nich, která je opravdu tou nejvíce nejdražší kabelkou, budeme mluvit o té, která stojí 380 tisíc dolarů. Nejedná se jen tak o obyčejnou Birkin kabelku, ale mluvíme tu o kabelce zdobené zlatem a diamanty.  

Kabelka je zvláštní i svým zbarvením. Možná i proto byli lidé schopni utratit za kabelku takovou sumu. Je zároveň pravdou, že se jedná o největší sumu, kterou kdo kdy byl ochotný za kabelku dát.  

Lepší než akcie 

Už bylo zmíněno, že kabelka Birkin není jenom kabelkou, ale je to především jedna obrovská investice. Mnozí odborníci se dokonce shodují i na tom, že Birkin kabelka je lepší než investice do akcií. Kabelka totiž roste na své hodnotě rychleji než jakékoli akcie na burze. Roční výnos se odhaduje na 14 procent, většinou však dosahuje i vyšších sum.  

Ne vždy se Birkinky těšily velkému zájmu 

O Birkin kabelky je zájem zejména v posledních letech. Dříve byl zájem především o kabelky značky Chanel, ty zkrátka Birkinky doslova bombardovaly a vyhrávaly v bojích na plné čáře. Když se však s Birkin kabelkami začala objevovat Victoria Beckham a řada dalších celebrit, rázem se po nich lidé mohli doslova utlouct. Říká se, že sama Victoria má ve své sbírce až sto Birkin kabelek. To je tedy módní investorka! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *