Podnikání

Dárek pro obchodní partnery s nádechem Česka 

Pokud jedete navštívit obchodního partnera, hodí se přivézt nějaký dárek. Jenže co vzít, když se nechcete darovat propisky či jiné kancelářské potřeby? Originální dárky nemusí stát majlant, a přesto mohou být skvělou připomínkou. Reklamní předměty jsou vždy dobrou volbou, protože obsahují logo, které obdarovanému připomene, od koho vlastně jsou. Na druhou stranu v případě zahraničního obchodního partnera se můžete rozhodnout darovat něco, co je pro Českou republiku typické. 

Pálenka 

Pálenka doplněná speciální etiketou nebo třeba hrnečkem či skleničkou s logem společnosti může být skvělým dárkem! I když jsou pálenky doménou zejména Jižní Moravy, zahraniční návštěvníci ji tak nějak vnímají jako náš národní poklad. Kvalitní pálenkou rozhodně nic nezkazíte. Pokud se bojíte, že pálenka je příliš „ostrá“, můžete zvolit například Becherovku. Ta je typická zejména pro Karlovy Vary, ale proslavila ji jedna z našich nejslavnějších hereček: Lída Baarová. A jestliže chcete ještě něco univerzálnějšího, můžete zvolit pivo. 

Krteček 

Krteček je postavička, která je celosvětově známá. Vždyť už letěl i do vesmíru! A pokud váš obchodní partner nebude vědět, o co se jedná, může to být skvělé téma k neformálnímu hovoru. Takovýto dárek potěší muže, ženu, ale také jej můžete mít v záloze pro případ, že byste se setkali s ratolestmi svého obchodního přítele. 

Půllitr 

Stejně jako pivo, také půllitr je pro Česko typický. Opět jej můžete opatřit speciálním potiskem, na kterém může být logo společnosti, česká vlajka nebo třeba dominanta města, ze kterého vaše společnost pochází. 

Panenky v lidových krojích 

Opět se bude jednat zejména o oblast Moravy, kde se dodnes dodržují krojové tradice. I takováto panenka může poskytnout skvělé téma k hovoru. Vždyť slovácký verbuňk (mužský lidový tanec ze Slovácka) je součástí seznamu UNESCO. Takže se jedná o něco, na co můžeme být náležitě pyšní. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *