Bydlení

Co všechno potřebujete získat, aby mohlo dojít k zahájení demolice

Demolice rozhodně není činnost, ke které by mohlo dojít lusknutím prstů. Naopak mluvíme o činnosti, ke které může dojít pouze v případě, že získáte všechna potřebná povolení. Jestliže i před vašima očima stojí dům nebo kůlna či stáj pro zvířata, která čeká na jediné, a sice na zbourání, poradíme vám, jaké dokumenty je zapotřebí získat a díky kterým se do demoličních prací můžete s klidným svědomím pustit. 

Podejte žádost o odstranění stavby

I když je pravdou, že v mnoha případech stačí demoliční práce pouze ohlásit, ve většině je zapotřebí tradiční povolení. Proto vyplňte žádost o odstranění stavby a vyčkejte na verdikt. Většinou nebývá s udělováním souhlasu problém, pokud se tedy nejedná o stavbu, které v cihlách koluje azbest. V případě výskytu tohoto nebezpečného materiálu může dojít k zamítnutí žádosti. 

Proveďte demolici

Pokud se vám podaří získat povolení, respektive demoliční výměr, můžete se pustit do demolice nemovitosti. Většinou se na pomoc volá specializovaná firma, která se v dalším kroku postará i o likvidaci suti. Jestliže byste se však rozhodli pro odstranění stavby svépomocí, budete potřebovat takzvanou ohlášku. 

Informujte úřad o dokončení demolice

Co je také klíčové, tak ohlášení dokončení demolice. Je zapotřebí, abyste ohlásili stavebnímu úřadu, že jste s pracemi u konce, ať už jste bourali rodinný domek, což trvalo třeba i čtrnáct dnů, nebo kůlnu, což byla záležitost jednoho dne.

A odstraňte stavbu z katastru

Tím úplně posledním krokem je odstranění stavby z katastru nemovitostí. A tím je celý proces demolice u konce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *