Zajímavosti

Čtyři netradiční domácí mazlíčkové, které si přinášíme domů

Domácí mazlíčkové jsou oblíbenou součástí našich domovů. Pokud se doma cítíte sami, měli byste si pořídit například pejska nebo kočku. To jsou asi nejtradičnější domácí mazlíčkové, které si do svých domovů pořizujeme. Jenže kočky nebo psi nejsou jedinými domácími mazlíčky, které si domů přinášíme. Existuje mnoho jiných druhů, kterými udivujeme nejen ostatní obyvatele domu, ale taky sami sebe.

Pokud jste milovníkem extravagance a výjimečnosti, určitě nebudete uvažovat nad koupí psa nebo kočky, ale rozhodnete se pro něco zcela jiného. Rozhodnete se pro netradiční domácí mazlíčky, z nichž jde mnohdy až hrůza.

1) Hadi

Čím dál častěji si pořizujeme hady. Je to asi jakýsi trend, v němž se mnozí vyžívají. Najdou se i takoví chovatelé hadů, kteří se hadů bojí. Vědecké studie dokázaly, že si máme domů pořídit to, čeho se bojíme, abychom se toho přestali bát. Jestli jsou vědecké studie pravdivé, to ostatně mohou potvrdit jen chovatelé hadů.

2) Pavouci

Dalším netradičním domácím mazlíčkem jsou jednoznačně pavouci. I zde platí, že si je nejčastěji pořizují ti, kteří se jich bojí. Opět za to můžou vědecké studie a opět kdo ví, jestli jsou vědecké studie správné a pravdivé.

3) Ještěrky

Ještěrky sice neustále běhají venku v přírodě, ale mnohým lidem běhají i v teráriu. Do terária si obvykle dáváme právě pavouky a hady, ale také ještěrky, které jsou dalším netradičním mazlíčkem v pořadí. Všichni budoucí chovatelé si však musí ještěrky koupit ve zverimexech, nesmí je odchytit v přírodě, jelikož to je trestný čin, který si za klobouček nedají.

4) Chameleoni

Mění chameleoni barvu? A opravdu mají tak dlouhý jazyk? To můžete zjistit, pokud si takového chameleona přinesete domů. Jedná se opět o netradičního domácího mazlíčka, který si však získává stále větší množství fanoušků. Není extra náročný, ovšem chovatelé k němu musí přistupovat opatrně. Stres a strach chameleona zabíjí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *