Bydlení

Domácnosti jsou nyní plné bramboříků. Jak se o ně starat?

Pěstitelé rostlin a květin nyní mají o starost méně – mohou se starat jen o rostliny, které pěstují v interiéru. Venkovní rostliny totiž usnuly zimním spánkem a oni se nyní mohou plně věnovat květinám, které se během teplých měsíců zanedbávaly. V interiéru v současné době pěstujeme hlavně bramboříky, které jsou typické pro zimní měsíce. Mnozí lidé si je však do interiéru koupí, aniž by věděli, jak se o ně starat. S tím ale poradíme.

Brambořík – to je nádherná květina oblíbená zejména pro své pestré barvy. Na trhu dnes najdete různobarevné bramboříky, nejatraktivnější jsou bramboříky růžové, fialové nebo také bílé. Zajímavé jsou bramboříky červené či až karmínové.

Samotné květy bramboříků jsou voňavé, jedná se o typické hrnkové rostliny, které jsou používány do různých vánočních dekorací.

Kde se bramboříkům daří nejvíce?

Brambořík je květina, které se daří zejména v teplejších místech. Ideální teplota v místnosti, kde brambořík sídlí, by se měla pohybovat kolem osmnácti stupňů Celsia. Ideální místo je tedy ložnice nebo případně kuchyně, kde je pravidelně tepleji. Nevhodné jsou naopak sklepy nebo chladné chodby, kde je neustále průvan. Pokud teplota dosáhne či mírně přesáhne dvacet stupňů Celsia, stále je vše v pořádku.

Místo, kam je brambořík umístěn, by mělo být polostinné, žádné přímé sluneční světlo. Není ani vhodné umístit brambořík přímo nad topení či k topení, kde je pravidelně mnohem tepleji než ve zbytku místnosti.

Mini bramboříky pro milovníky minimalismu

Jestliže vás nenadchnou klasické velké bramboříky, pořídit si můžete jejich mini provedení. Prodávají se mini bramboříky, které jsou zvyklé i na vyšší pokojovou teplotu. Také jim vyhovuje měkká voda, je pro ně ideální.

Pokud se stane, že vám velký či malý brambořík odkvete, odkvetlé květy i stonek odstraňte vykroucením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *