Bydlení

Dřevěné bedýnky: nápady, jak je můžete využít

V současné době jsou opět velkým trendem. Dřevěné bedýnky různých tvarů a velikostí se dají využít na spoustu různých praktických i dekoračních způsobů. Jejich výhodou je to, že jsou vyrobeny z přírodního materiálu, mají univerzální použití a snadno je začleníte do jakéhokoli interiéru. Na co je použít?

Regál na květiny

Přírodní dřevo velice dobře vypadá v kombinaci s přírodním materiálem, jako jsou zelené listy nebo květiny. To je důvod, proč se spousta lidí rozhodne využít bedýnku jako regál na květiny. Velice oblíbenou alternativou je použít bedýnku na pěstování bylinek. Taková bedýnka pak stojí v interiéru, na okenním parapetu nebo jiném světlém místě. A bylinky jsou neustále k dispozici. Lidé, kteří si rádi hrají, mohou umístit několik beden za sebou, přidat jim kolečka a první bednu přetvořit na mašinku. Získáte tak krásný prvek, který se hodí do interiéru i exteriéru. Takový vláček může „vést“ (kolečka pravděpodobně nebudou funkční) právě květiny.

Vlastní nábytek

Pokud máte k dispozici pevnější dřevěné bedýnky, můžete je seskládat dohromady a vytvořit si z nich komodu, stůl nebo jiný druh nábytku. Lidé je často kombinují tak, že bedýnky staví na bok. Dno se tak může stát čelem komody a z druhé strany máte k dispozici úložný prostor. Taktéž vypadá zajímavě, když vedle sebe stavíte bedýnky postavené na bok tak, že se střídá dno a otevřená strana.

Členění potravin

Dřevěné bedýnky samozřejmě poslouží i k uskladnění potravin v regálech. Ovoce, zelenina potřebují dýchat a jejich umístění v plastové bedýnce by v řadě případu mohlo vést k plesnivění. Dřevěné bedýnky můžete využít ale také k uskladnění dalších materiálů, zejména těch suchých. Poslouží vám skvěle také přímo v interiéru, aniž byste je museli schovávat. V závislosti na vzhledu vaší bedýnky mohou mít totiž velice příjemný vzhled. Často se tak stávají přírodním prvkem v interiéru, který v současné době velice dobře vyniká například v kombinaci s černou barvou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *