Bydlení

Dřevěné garnýže: Proč jsou tak oblíbené?

Většina z nás si přeje mít své bydlení vyladěné do posledního detailu. I to je důvod, proč se bytoví designéři věnují také správnému výběru garnýže. V poslední době se do popředí dostaly dřevěné garnýže. Proč tomu tak je? 

Elegance, která ladí oku

Náš svět je plný plastových a kovových materiálů. Už samotná představa plastové kolejnice vás asi příliš neláká. A přitom tohoto materiálu máme kolem sebe více, než by bylo potřeba. V posledních letech lidem dochází, jak příjemný je interiér, ve kterém se vyskytuje nějaký dřevěný prvek. Nejen, že se jedná o unikátní kousek, ale dřevěný materiál působí stylově a elegantně. Dokáže doplnit každý druh interiéru. 

Obnovitelný materiál

Ekologie se skloňuje v mnoha pádech. Pokud si na zmírnění dopadu působení člověka nechceme pouze hrát, začínáme přirozeně volit materiály, které jsou obnovitelné. Pokud si do bytu dáte dřevěnou garnýž, nábytek, nebo třeba dekorace, máte jistotu, že je bude snadné zrecyklovat, když již přestanou plnit svou úlohu. Ekologický materiál je tedy přínosem nejen pro váš interiér, ale také pro celkové prostředí, ve kterém žijeme. 

Záclona se snadno věší

Pokud si zvolíte dřevěné garnýže, máte jistotu, že se vám bude záclona velmi dobře věšet. Kroužky dobře kloužou po hladkém povrchu lakovaného dřeva, žabka pak snadno a rychle zachytí záclonu nebo závěs. Konzole ze dřeva je velmi odolná, takže na ni můžete zavěsit i dlouhé záclony, nebo přidat své oblíbené závěsy. Dřevěná tyč vydrží i velké zatížení. 

Snadná instalace

Instalaci dřevěné garnýže zvládne skutečně každý. Stačí si vyměřit místo, kde si budete přát přivrtat konzoli, a pustit se do práce. Snadno pak upevníte nejen tyč, ale také koncovku garnýže. Samotná instalace vám zabere zhruba 15 minut. Poté už garnýž drží na svém místě a je připravena pro dlouholeté používání. 

Dřevěné garnýže jsou stylovou i praktickou vychytávkou, která se hodí do každého prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *