BydleníFinance

Jak se nejčastěji chybuje při prodeji nemovitostí

Zatímco někdo se mermomocí snaží nemovitost koupit, jiný ji chce zase prodat. A je to takto v pořádku. I když by se samozřejmě mohlo vyčkávat na ještě lepší okamžik, kdy by se cena nemovitostí enormně zvýšila, na druhou stranu podle analytiků se bude situace na nemovitostním trhu zlepšovat neustále, a tak bychom se té pravé chvíle prodeje nemuseli dočkat. Pokud jste se rozhodli dát toto pomyslné břemeno na záda někomu jinému, prozradíme si, jakých chyb se nejčastěji dopouštíme.

Prodáváme sami bez pomocí realitního makléře

Najít spolehlivého realitního makléře a využít jeho služeb je klíčem k rychlému a bezproblémovému prodeji. Bohužel většina lidí dělá tu chybu, že se snaží prodat nemovitost sama. Prodeje však trvají velice dlouhou dobu a často jsou opředeny i nepříjemnostmi, které celý krok, ke kterému se člověk odhodlal, jenom značně komplikují. 

Investice do realitního makléře je sice další položkou na seznamu výdajů, na druhou stranu se to několikanásobně vyplatí.

Stanovení nesprávné nabídkové ceny za nemovitost

Například se díky využití pomoci od realitního makléře předejde tomu, že se stanoví nesprávná nabídková cena. Odborníci pohybující se na trhu s realitami moc dobře vědí, co si mohou a nemohou dovolit, i proto dosahují tak skvělých výsledků ve svém oboru. Pokud byste se rozhodli jít do prodeje nemovitosti svépomocí, vedlo by to buď k tomu, že byste nemovitost prodali příliš levně, nebo byste se ji naopak dlouhé měsíce, ne-li roky snažili prodat za příliš draho, což by nakonec vedlo jen ke snížení ceny nemovitosti.

Nulová připravenost na prodej

Pokud se chcete těšit z brzkého prodeje vaší nemovitosti, klíčem k úspěchu je včasná připravenost. Vykliďte proto přebytečný nábytek, také ukliďte předměty běžně pohozené na zemi nebo ve sklepě. Skryjte veškero osobní věci a snažte se nemovitost připravit tak, aby oku lahodila. Protože první dojem je ten nejdůležitější, pamatujte na to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *