Bydlení

Interiérové barvy, které vytláčí bílou ze hry

Sledujete aktuální interiérové trendy? Pak víte, že s bílými záclonami pověšenými na bílých kolejnicových garnýžích už letos zrovna nepochodíte. Musíte změnit jejich barvu, respektive si je tedy koupit v trochu jiném odstínu, než s jakým jste původně počítali. Interiérové trendy totiž říkají, že bílá barva nebude letos zrovna v popředí. Abyste však zůstali v obraze, pojďme si ty aktuální hity vyjmenovat.

Tlumená modrá nejen do ložnic

Říká se, že modrá barva patří do ložnic, protože nastoluje v člověku pokoj a klid. Dokáže uklidnit jeho mysl a stimulovat stres či celkové fyzické napětí. Ve skutečnosti však tento odstín nemusíte nutně zakomponovat jen do ložnice, vaší oázy klidu, ale své využití najde také v obývacích pokojích. Modrá barva, respektive tlumená modrá barva s nádechem sivosti je totiž to ideální, čím byste měli zdi natřít. 

Mnoho bytových designérů tento odstín přirovnává k „začmouzené světlé modré”, ve výsledku se však jedná o velmi atraktivní a moderní odstín, který je vlastně do jisté míry neutrální, protože nepůsobí nikterak rušivě. 

Tlumená zelená do vašich kanceláří

Pokud vám modrá zrovna nesedí, můžete jít do tlumené zelené barvy. Ta si najde své místo hlavně v kancelářích, kde dokáže podpořit lidskou kreativitu, tvůrčí činnost a celkově také produktivitu. A, pokud si to situace bude žádat, také komunikaci. 

Nejvíce vyniká v kombinaci s tmavým dřevem čili se hodí do větších interiérů, kde si tmavost mohou jejich majitelé dovolit. Inspirovat se můžete klidně v řadě historických budovách, kde se snoubí tradice s netradičností.

Červená až bordó

Pokud se však nebojíte odvážnosti a chcete do svého interiéru přidat něco trochu výrazného, pak vás zaujme jednoznačně červená až bordó. Zde se však neubráníte lehkému protkání s bílou, která dokáže výraznou a poměrně tmavou barvu zkrotit. 

Jestliže si netroufáte s ní vymalovat všechny stěny v příbytku, můžete jí pokrýt pouze jednu či dvě stěny domácnosti. I tak udělá pořádnou parádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *