Zdravý styl

Jakými stroji vybavit domácí posilovnu?

Nebaví vás docházení do posilovny, ale raději byste efektivněji využili čas při domácím cvičení? Aby efekt byl skutečně viditelný a takový, jaký požadujete, nezapomeňte si svou domácí posilovnu vybavit několika druhy vybavení. Běžecký pás je alfou a omegou, protože vás na cvičení dokáže hezky připravit, rozproudit ve vás krev a celkově nastartovat metabolismus, ale není to jediná položka na seznamu toho, co je třeba pořídit a zařídit. 

Posilovací lavice pro každého fitness nadšence

Jestliže se dokonce řadíte mezi takzvaní fitness nadšence, pak ve vaší domácí posilovně nesmí chybět běžecký pás. Jedná se o vybavení, díky kterému budete moct efektivněji cvičit s vlastní vahou, ale také s činkami nebo jiným sportovním náčiním. 

Tato posilovací lavice, která může být rovná nebo polohovatelná, bude vaší skvělou opěrou v případě, že budete chtít provádět například bulharské dřepy nebo výstupy, které vypadají jednoduše, ale dají pořádně zabrat.

Osa a kotouče na osu

Pokud chcete ve své domácí posilovně budovat svaly, musíte mít po ruce osu a kotouče, kterými osu vybavíte. Taková osa – k jejímu výběru zkrátka není, co dodat. Potřebovat ji budete na mrtvé tahy, také na dřepy, které díky ní budete moct provádět na několik způsobů, stejně tak budete moct pomocí osy zefektivnit cviky na nohy, ramena nebo záda či biceps.

Co se týče kotoučů, volte takové, které na osu dokonale sedí a které jsou různých jakostí. Tím budete mít zajištěné kotouče k různým typům cvičení.

Jednoručky nejen pro ženy

Samozřejmostí jsou však i jednoručky, které nemusí stát nutně desítky tisíc korun, ale pár stovek za ně dáte. Zde záleží na tom, co chcete zvedat, respektive kolik toho chcete zvedat. Existují činky nakládací, ale i jiné. 

Jestliže vám jednoručky jako takové nevyhovují, nabízí se kettlebelly, které jsou vhodné nejen pro dřepování, ale také jiné cviky. Mluvíme o železné kouli s madlem, s jejíž pomocí dokážete hezky zpevnit celé tělo, případně podpořit také celkovou mobilitu a funkčnost celého pohybového aparátu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *