Zajímavosti

Jak být lepšími kamarády, aneb i o přátelství se musí pečovat

Je mylné se domnívat, že přátelství je věčné. Pokud se o něj nestaráme, může zemřít stejně jako květina, kterou se rozhodneme nezalévat. Proto pokud máte ve svém okolí nějakého blízkého člověka, vynasnažte se učinit takové kroky, které povedou k lepšímu kamarádství. Několik z nich jsme pro vás vytipovali. 

Uvědomte si, že máme několik přátel

Úvodem si stojí za to uvědomit, že naši přátelé se dělí do několika kategorií. Alespoň na tom se shodují odborníci. Máme samozřejmě nejlepší přátele, poté blízké přátele (se kterými se můžeme vidět jen jednou ročně, přesto víme, že nám vždy kryjí záda), dále takzvané příležitostní přátele a známé. 

Ať lidi ve vašem okolí členíte do jakékoli z těchto kategorií, myslete na to, že všichni jsou ve vašem životě důležití a že všichni sehrávají nějakou konkrétní roli. A každý do vašeho života vstupuje v období, ve kterém do něj vstoupit má. A ve výsledku tedy s každým na základě několika tipů, jak být lepšími přáteli, se tedy snažte vycházet co nejlépe.

Tip na seznamku: tadyjsem.cz

Co udělat pro to, abychom byli lepšími přáteli

Ze všeho nejdříve buďte zcela autentičtí. Snažte se důvěřovat těm, na kterých vám záleží. Nehrajte s lidmi rozhodně žádné hry. Buďte neustále sami sebou a buďto si vás lidé právě proto zamilují, nebo s vámi rozvážou kontakt. V obou případech je to v pořádku. 

Kromě toho se snažte svým přátelům dělat radost a slavte s nimi každý úspěch. Na druhou stranu s nimi buďte i v případě, že se potýkáte s neúspěchem. Být dobrým přítelem zkrátka zahrnuje podporu ve všech životních fázích, ať už je člověk nahoře nebo dole. 

Rozhodně si je nikdy nepřivlastňujte. To lidé nemají rádi. Nejsou majetkem nikoho, ani vás, proto je chápejte, dávejte jim svobodu a nevyptávejte se, pokud to není zapotřebí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *