Finance

Jak hravě ušetřit v době krize

Současnou situaci pravděpodobně nikdo nečekal. Zejména ji nečekal sám stát, který najednou ví, že se Česká republika potýká s krizí. Hromada podniků skomírá, což vede k propouštění zaměstnanců, což následovně ke zvýšené nezaměstnanosti. Lidé dnes žijí z toho, co mají našetřené, ale moc toho není. Proto se musí zaměřit na šetření i v době krize, pokud chtějí přežít následující měsíce. A pokud i vy chcete přežít dobu krize, naučte se šetřit díky jednotlivým tipům.  

Naučit se šetřit není nic těžkého. Je to jen o pár zvycích, které si musíte osvojit a přijmout. Ideální bude, když se naučíte hlídat a kontrolovat své výdaje. V tom vám pomůže bezhotovostní placení. Sice se doporučuje platit hotově, a to tak, že si na daný týden vyhradíte částku, kterou smíte utratit, ale na druhou stranu pokud nebudete schovávat účtenky, nedozvíte se, jestli jste utráceli za hlouposti nebo za potřebné věci.  

Platit raději bezhotovostně je však jen jeden tip z mnoha, které vám přinášíme a které vám mohou ušetřit nějakou tu korunu, i když jsou vaše příjmy možná minimální či zcela odlišné od těch, jaké byly v minulých měsících.  

Porovnávejte ceny 

Pokud jste přece jen dohnáni do obchodu ať už kvůli potravinám nebo kvůli potřebnému oblečení či elektronice, naučte se porovnávat ceny. Nekupujte to první, co vám přijde do ruky, ale naopak vezměte do rukou vícero věcí a porovnejte jejich ceny i jejich kvalitu, případně složení. Vyvarujete se tím utrácení za něco, co například za to ani nestálo.  

Snažte se ušetřit za pohonné hmoty 

Nemusíte jezdit dnes a denně do práce autem, snažte se chodit pěšky, jezdit na kole nebo jezděte městskou hromadnou dopravou. To vás všechno vyjde levněji než cestování vlastním vozidlem, které navíc při neustálém ježdění opotřebováváte, což vede následovně k opravám, jež se v autoservisu vždy prodraží. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *