Podnikání

Co byste měli dělat o víkendu podle úspěšných lidí

To, co děláte i během víkendu, se poté projevuje ve vašem života a od toho se odvíjí úspěch, kterého dosáhnete. Mnozí lidé, kteří se chtějí stát úspěšnými, si myslí, že jim stačí to, co dělají během týdne. Jenže pravdou je, že i to, co se děje během víkendu, je důležité. I to se projeví v našem životě a i to má na kvalitu našeho života vliv. Proto se inspirujte úspěšnými lidmi a zjistěte, co dělat o víkendu, jaké návyky si o víkendu vypěstovat, aby nebyl víkend promarněným časem.  

Připravte se na další týden 

Mnozí lidé se domnívají, že o víkendu se má jen odpočívat. Jenže tak tomu není. O víkendu se sice má odpočívat, ale neznamená to, že máte lenivět a se svým časem plýtvat. V ideálním případě byste se měli připravit na další týden. To vám ostatně řadí i Jack Dorsey, kterého můžete znát jako zakladatele Twitteru. On sám pracuje během týdne i šestnáct hodin denně. Během víkendu by si tak zasloužil určitě volno, ale je toho názoru, že by se měl během víkendu připravit na další týden. Během víkendu si také zhodnocuje to, jaký byl jeho předcházející týden, a uvažuje nad tím, co by bylo dobré zlepšit a co by šlo udělat jinak.  

Začněte i dávat 

Richard Branson, kterého můžete znát jako populárního a úspěšného miliardáře, je zase toho názoru, že byste zase o víkendu měli spíše dávat. Během týdne jste získávali, proto nyní dávejte. Darujte třeba něco na charitu, pošlete finanční příspěvek někomu, kdo to potřebuje a komu by finanční příspěvek pomohl.  

Ani o víkendu se nevěnujte multitaskingu 

Pokud mluvíme v souvislosti s podnikáním a návyky o multitaskingu, mluvíme o tom, že byste neměli ani během víkendu dělat vícero věcí najednou. Zaměřte se vždy na jednu věc a tu dělejte, jak nejlépe dovedete. Multitasking nikomu neprospěje. Buď dělejte jednu věc na sto procent, nebo ji nedělejte vůbec. Rozhodně se však nepouštějte do vícero věcí zároveň.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *