Bydlení

Jak na pěstování nádherných petúnií

Každý balkon potřebuje zkrášlit nějakou květinou. Bez květin není balkon balkonem. Pokud patříte k lidem, kteří balkon mají, jistě vás zajímá, jaké květiny lze na balkoně pěstovat. Přece jenom balkon je nejkrásnější část domu, proto ji mějte pěkně barevnou díky petúniím, ještě si zamilujete díky jejich nenáročnosti.

Petúnie se jistě nemusí představovat. Jsou to krásné barevné balkonové květiny, které kvetou do mnoha krásných barev. Známé jsou především tím, že během svého kvetené dokonale obrostou celý květináč či truhlík. Rostou tedy velice bohatě a lze je vypěstovat velice snadno. Stačí jenom vědět, co petúnie potřebují a co vyžadují.

Co petúnie potřebují ke svému bezproblémovému růstu?

Petúnie potřebují být vysázeny do kvalitní zeminy, která je bohatá na živiny. Co se týče pozdější péče, je nutné ji zalévat zhruba obden. Petúnie nepatří k těm květinám, kterým nevadí dešťová voda. Na dešťovou vodu jsou bohužel háklivé, proto je umístěte na místo, kam dosáhne sluneční svit, jenž petúnie milují, ale kde jsou chráněny před deštěm.

Kromě zalévání obden je nutné petúnie hnojit, a to jedenkrát do týdne nejlépe kvalitním, vícesložkovým hnojivem, které je bohaté na vápník a železo. Jenom tak zajistíte dobrý růst a dobré kvetení této rostliny. Doporučujeme používat hnojivo, které má buď neutrální nebo mírně kyselou reakci. Pokud hnojivo moc kyselé, může blokovat příjem železa, které petúnie potřebují ke svému bezproblémovému růstu.

Petúnie jako synonymum odolnosti

Petúnie lze považovat za rostliny, které jsou odolné vůči suchu. Pěstují se zejména v truhlících nebo v květináčích, ale lze je pěstovat i v záhoncích (například na skalkách). I když jsou petúnie známé jako květiny, které milují sluníčko, dlouhé přímo sluneční záření jim není zrovna nejmilejší. To však neznamená, že je máte sázet do stínu či polostínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *