Finance

Stavební spoření „pod pokličkou“. Jak je to s ním nyní?

Pokud si spoříte takzvaně pod polštář, tak s ním rychle přestaňte. Uvědomte si, že peníze pod polštářem nebudou nijak vyšší, budou stále stejné. Raději tedy je tedy investujte, kdy dosáhnete jistého zvýhodnění. Otázka samozřejmě je, do čeho investovat. Dnes se dá investovat doslova do všeho, proto jistě oceníte vědět, do čeho se vyplatí investovat nejvíce. Jestli patříte k lidem, kteří se o své úspory bojí, raději investujte do stavebního spoření, kde budou vaše peníze v bezpečí.

Kdybyste se nás ještě před měsícem zeptali, do čeho se vyplatí peníze investovat, řekli bychom vám, že rozhodně neinvestujte do stavebního spoření. To totiž bylo ještě donedávna spjaté s mnoha poplatky a nevýhodným úrokem. Naštěstí nyní je všechno jinak. Stavební spoření prošlo jakousi reformou a vylepšilo se. Dokonce se začaly zvedat a zhodnocovat úspory, což je velice pozitivní.

Dalo by se říct, že stavební spoření je opět v kurzu. Opět se tak můžete svěřit do rukou své pojišťovny a vyřídit si stavební spoření.

Poplatkům se nevyhnete

Sice se stavební spoření zlepšilo, ale zejména v úrocích, které nabízí svým klientům. Co se týče poplatků, je to stále jedna velká katastrofa. Jednorázový poplatek je nutné zaplatit při uzavření smlouvy. Jedná se většinou o jedno procento z cílové částky. Kromě tohoto poplatku se však každý rok odvádí poplatek za vedení smlouvy, který je většinou ve výši 300 – 360 korun. Jak jsme zmínili, odvádí se vždy jednou ročně, a to po celou dobu smluvního závazku.

Jaká je aktuální úroková sazba?

Co se týče aktuálních úrokových sazeb, dnes jsou poměrně dobré. Pohybují se kolem jednoho procenta,

Sledujte akční nabídky pojišťoven

Pokud přemýšlíte nad tím, že si zařídíte stavební spoření, doporučujeme se zaměřit na akční nabídky. Mnohé pojišťovny aktuálně skutečně nabízí akční nabídky, které se neodmítají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *