Zdravý styl

Jak odhalit vyčerpanost? Aneb předejděte kolapsu

Neustále pracujeme, v zaměstnání jsme opravdu od rána do večera a ani si neuvědomujeme, že to má negativní dopad na naše zdraví. Neustále se přepínáme, jelikož věříme tomu, že čas jsou peníze a že ztratit čas si nemůžeme dovolit. Pokud patříte k lidem, kteří se neustále přepínají, patříte k těm lidem, kterým hrozí bohužel kolaps organismu. Abyste takovému kolapsu předcházeli, odhalte vyčerpanost dříve, než vás zdravotně srazí na kolena.  

Vyčerpanost je zdravotně nebezpečná, a tak bychom neměli se svým zdravím hazardovat. Neměli bychom se zbytečně přepínat, neměli bychom dělat více, než co je v našich silách. Naše tělo nám v dostatečném předstihu dává vědět, že je vyčerpané a že si zaslouží pauzu, a tak tyto signály nepřecházejte a nemávejte nad nimi rukou. Zkrátka své tělo poslechněte a při zjištění níže uvedených signálů hoďte nohy nahoru a chvilku odpočívejte.  

Ztráta sexuální touhy 

Kdy jste s vaším partnerem či partnerkou měli naposledy sex? I toto je signál toho, že jste přepracovaní, že jste vyčerpaní. Nedostatek, respektive ztráta sexuální touhy je signálem, abyste konečně začali relaxovat, chvilku si užívat s partnerem jeden druhého. Lidé, kteří jsou neustále zaměstnaní, jsou také zaměstnaní stresem, což následně vede k utonutí sexuální touhy.  

Potíže se spánkem 

Dalším ukazatelem toho, že jste vyčerpaní, jsou potíže se spánkem. Abychom byli konkrétní, je třeba zmínit například zhoršené usínání, dlouhé usínání nebo neschopnost jen tak vypnout a naladit se na klidový režim. Pokud se navíc ráno probouzíte unavenější než večer, začněte odpočívat více, nehroťte své zaměstnání.  

Vypadávání vlasů 

Co dalšího poukazuje na to, že jste vyčerpaní? Rozhodně jsou to vaše vlasy, které ve velkém vypadávají. Podle posledních statistik člověk ztratí v průměru až sto vlasů denně. Jestliže ale vnímáte, že ztrácíte vlasů více, zpomalte a uklidněte se. Jste pravděpodobně vyčerpaní. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *