Zdravý styl

Jak podpořit imunitní systém člověka?

Podporovat imunitní systém bychom měli doslova neustále. Je třeba, abychom imunitní systém podporovali, jinak se nám nebudou vyhýbat nemoci a naše tělo bude neustále podléhat tlaku bakterií a virů, jež na nás číhají na každém rohu, i když venku nepanují tuhé a chladné zimní měsíce. Mnozí lidé podporují imunitní systém jen tehdy, kdy venku vládne zima. Je však pravdou, že imunitní systém se musí podporovat i tehdy, kdy zima není. Vždyť si vezměte neustále se měnící počasí, které se mění nikoli z týdne na týden, ale ze dne na den nebo i z hodiny na hodinu. Na imunitu počasí má velký vliv, náhlé změny počasí imunitní systém oslabují, proto je třeba ho zpevnit. Jenže jak na to?

Abyste nedostali chřipku nebo rýmu ani v současných měsících, kdy sice má být teplo, ale kdy si z nás matka příroda dělá spíše legraci, doporučíme vám několik věcí, které je třeba udělat, aby došlo k upevnění imunitního systému. 

Začněte konzumovat superpotraviny

Už jste slyšeli o superpotravinách? V současné době je konzumuje každý, kdo se zajímá o zdravé stravování a kdo žije zdravým životním stylem. Superpotraviny jsou potraviny obsahující více vitaminů, antioxidantů a jiných tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Na naše tělo tedy mají trochu větší vliv než jiné potraviny. Do skupiny superpotravin spadají například plody goji, chia semínka a podobné produkty. 

Začněte se otužovat

Začněte se otužovat, i to vám může pomoct utužit imunitní systém. Začněte s otužováním postupně, pokud jste nováčci. Doporučujeme začít u sprchování, kdy budete postupně z teplé přecházet na sprchu studenou. Neskočte do studené sprchy bez přípravy, pro tělo by to mohlo být obrovským šokem, z něhož by se jen tak nevzpamatovalo. 

Začněte konzumovat doplňky stravy

Do svého každodenního jídelníčku si zařaďte i nějaké doplňky stravy. Doporučujeme zejména vitamin C nebo případně sirupy na imunitu, které si kladou za cíl imunitní systém řádně podpořit. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *