Zajímavosti

Jak zvládnout únikovou hru v časovém limitu?

Už jste slyšeli o únikových hrách? Jedná se o skvělou zábavu nejen pro partu přátel, ale také pro rodinu. Dnes je tato forma zábavy nadmíru oblíbená, a to hlavně díky napětí a adrenalinu, který v sobě obsahuje. Pokud jste nikdy o únikových hrách neslyšeli, přinášíme vám krátké vysvětlení. Únikové hry jsou zábavou, během které budete uzavřeni do místnosti, ze které se musíte v časovém limitu, jenž je stanoven na šedesát minut, dostat ven. Použít hrubou sílu ale není možné, ven se dostanete jen tehdy, pokud najdete a následně rozluštíte hádanky, rébusy a hlavolamy. Jen ty vás mohou dostat ven. Dostat se tedy ven z únikové hry není vůbec snadné, máme pro vás ale pár tipů, jak na to.  

Pokud třeba venku prší, jsou únikové hry skvělou zábavou. Dokonce se touto formou koná takzvaný teambuilding, jelikož se ukáže, jak spolu dokážou zaměstnanci spolupracovat. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí hru vyzkoušet, ale chtějí zároveň zdolat hru v časovém limitu, máme pro vás několik tipů, které jistě oceníte.  

Využívejte nápovědy 

Málokdo ví, že v únikových hrách existují nápovědy. Pokud si tedy dlouho nevíte s něčím rady, potlačte svou ješitnost a raději si nechejte poradit, ať zbytečně neztrácíte čas. Na jednom místě se nevyplatí být zamrzlý dlouho.  

Rozlišujte rekvizity od součástí místnosti 

Většinou se v pokoji skrývají různé rekvizity, které jsou právě danými hlavolamy nebo které se vám mohou při řešení hádanky hodit. V takové chvíli se vám vyplatí umět rozlišovat nedílné součásti místnosti a rekvizity, které od pohledu do místnosti nepatří, tudíž logicky slouží jako klíč k danému hlavolamu.  

Hrajte v menším počtu 

I když se říká, že víc hlav víc ví, v tomto případě to tak moc neplatí. Přece jen může vzniknout zmatek a hádanka se nerozluští tak rychle. Proto raději doporučujeme hrát únikovou hru v menším počtu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *