Bydlení

Zásady pěstování rajčat na balkoně. Mějte svou vlastní úrodu

Rozhodli jste se na svém balkoně vypěstovat rajčátka? V tom případě byste se měli držet několika zásad. Vypěstovat si vlastní rajčátka je sice skvělý plán, který určitě ocení i vaše zdraví, které posilníte nepostříkanými rajčaty. Jenže pěstování na balkoně je trochu odlišné od tradičního pěstování rajčat na zahradě. Není to nereálné, ale je to o něco komplikovanější a odlišnější. Prozraďme si proto o pěstování rajčat to, co bychom měli vědět.  

Vyberte správné místo 

Pokud se rozhodnete pěstovat rajčata na balkoně, je třeba vybrat ze všeho nejdříve správné místo. Volba místa, to je klíč k úspěchu. Nabízí se otázka, jaké místo je ale pro rajčata ideální? Rajčátka milují sluníčko, na druhou stranu nemají zrovna v lásce vlhkost. Nejvíce se bude dařit rajčatům na balkoně, které je orientované na západ nebo na jih.  

Balkon by měl mít taky střechu, které ochrání rajčata před stékajícími kapkami. Ideální je takzvaná lodžie, která poskytuje jak sluníčko, tak je na tomto místě dostatečně sucho.  

Ať je substrát plný živin 

Aby rajčata bezproblémově rostla, musí být jejich substrát plný živin. Rajčata jsou poměrně náročnou rostlinou, živiny jsou pro ni nepostradatelné. Ideální je klasický zahradnický substrát, případně se vyplatí koupit i substrát pro plodové zeleniny.  

Pokud chcete mít bohatou úrodu, doporučujeme přihnojovat takzvaným chlévským hnojem, který lze koupit třeba v podobě granulí v menším množství. Stejně jako tento hnůj bude fungovat i rozsekaná tráva, která rostlinu bude zahřívat, tudíž podpoří její rychlý a zdravý růst.  

Saďte do větších květináčů 

Menší truhlíky rozhodně nestačí pro pěstování rajčat. Investujte raději do větších květináčů, které mají průměr aspoň čtyřicet centimetrů a které jsou hluboké minimálně třicet centimetrů. Takto velké květináče jsou vhodné například pro tyčková rajčata. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *