Finance

Jak ušetřit na vodě? Možností je celá spousta

V současné době se snaží prakticky každý Čech. Zatímco někdo se omezuje ve stravování, jiný touží snížit náklady spojené s elektřinou a vodou. Zůstaňme nyní u druhého zmíněného čili u vody a prozraďme si, jak ušetřit za důležitou tekutinu, kterou nejen pijeme, ale která je takovou samozřejmostí každého dne.  

Stejně jako elektřina, i voda bohužel zdražuje. Člověk by řekl, že takové samozřejmosti, které k životu potřebujeme, se zdražovat nebudou, ale opak je pravdou. I vodní průmysl je jenom velký byznys, na němž chtějí lidé vydělat.  

Vodu chytejte do zásoby 

Pokud jste majiteli velké zahrady, pokud na ní pěstujete zeleninu, víte, že i tráva a pěstované druhy zeleniny vyžadují závlahu. Jenže využívání vody ze studny je drahá záležitost, proto si vodu nachytejte do zásoby. Na zahradu rozmístěte kádě a velké sudy, do kterých bude spadat dešťová voda. Využijete tak velmi efektivně propršených dní a vyvarujete se tomu, že do kanalizace vyteče několik litrů vody.  

Raději se sprchujte 

Každodenní hygiena je také velmi náročná na vodu, respektive na její spotřebu. Proto, pokud můžete a pokud ji máte k dispozici, využívejte spíše sprchu než vanu. Ve sprše totiž neproteče tolik vody, kolik je zapotřebí na naplnění vany. Podle posledních statistik lze na rychlé sprše ušetřit až 170 litrů na jednoho člověka.  

Mydlení a čištění zubů 

Samostatnou kapitolou je mydlení rukou a čištění zubů. Během těchto činností, ke kterým dochází několikrát denně, máme tendenci mít puštěnou vodu. Jenže to je chyba. Projde opět nespočetně velké množství vody doslova mezi prsty. Proto v takzvaných “mezičasech” zavírejte kohoutek a snižte tak náklady s tím spojené.  

Hlavně žádné kapající kohoutky 

Kapající kohoutek – to řešit nemusím. Možná si říkáte. Bohužel si člověk neuvědomuje, kolik vody dokáže protéct jenom kvůli kapajícímu kohoutku. Podle posledních statistik se to může dostat až na dvacet litrů vody za den. Tak pozor na to. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *