Bydlení

Koupelna v souladu s feng-šuej. Jak je to s energií koupelny?

 

Tradiční čínské učení se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru. Vše s jedním bohulibým účelem – nastolit harmonii, umožnit proudění energie. Jak si zařídit koupelnu?  

Koupelna plná pohody, každý den 

I když se to nezdá, v koupelně trávíme každý den mnoho času. Je to jedna z prvních místností, kde se objevujeme ráno, vyprovází nás také na cestu do postele. Je proto nanejvýš vhodné, abychom tento prostor měli vyladěný a harmonický. Bude na nás působit pozitivně a radostně. Díky správně zvolené kompozici a prvků v koupelně se správně nastaví naše psychologické rozpoložení. A to si přeci všichni přejeme – mít pohodové a příjemné ráno.  

Správné proudění energie 

Když jsou dveře koupelny situovány tak, že po jejich otevření uvidíme také toaletu, není to vhodné. Pokud to nelze jinak, je alespoň vhodné zvolit paravan. Toaleta by měla být ideálně umístěna za dveřmi koupelny. Dveře do místnosti by měly být neustále zavřené, tato místnost by také neměla sousedit s ložnicí. Když s ložnicí sousedí, je dobré na vnější stranu dveří umístit zrcadlo, které odráží energii domu a dovolí koupelně energeticky zmizet.  

Energetické řešení odpadů 

Aby byla energie v koupelně v pořádku, je nutné toaletu vždy zavírat a mít také zavřené odpady. Z pohledu feng-šuej se dá vylepšit energie koupelny také tak, že se nad odpady instalují drobná zrcadla ve tvaru kruhu. Ty se připevňují například na strop nad jednotlivé odpady, stačí přitom zrcadla o průměru zhruba deset centimetrů.  

Co se nábytku týče, měl by být volen velmi střídmě. Stále je nutno pamatovat na to, aby se v něm nehromadila stagnující energie v podobě například prošlých kosmetických přípravků. Pravidelně kontrolujte, zda všechny předměty používáte. Nemilosrdně se zbavte všeho, co již není funkční. Akorát vám to podle feng-šuej zabraňuje v proudění správné energie.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *