Zdravý styl

Jak začít s jógou?

Přemýšlíte v posledních dnech nad tím, že byste chtěli začít cvičit jógu, ale nemůžete se k tomu odhodlat? Tak právě pro vás je tento článek, jako dělaný. Jóga je velmi zajímavý druh cvičení, který je pro všechny, ale zároveň není. Jsou lidé, kteří si k józe vztah nenajdou. Jóga pro ně může být nudná a nezáživná.

Jóga není jen druh cvičení. Je to životní styl. Jogíni se většinou věnují také meditaci a živí se vegetariánskou stravou. V dnešní době je mnoho druhů jógy. Existuje acro jóga (jóga pro 2 a více lidí), hormonální jóga (pro ženy, které mají převážně problémy s menstruací nebo jsou v menopauze), gravid jóga (pro těhotné ženy), aero jóga (cvičí se na šátcích) aj. Opravdu je toho hodně na výběr.
Pokud chcete začít s jógou stačí k tomu odhodlání. To je podle mého, to nejdůležitější. Jestliže se nedokážete odhodlat, tak s jógou nikdy nezačnete.

Důležité je chtít

Pokud odhodlání máte, pak je to na vaší volbě. Jestliže vám nevadí skupinové lekce, přihlašte se ve svém okolí do kurzů jógy. V kurzech budete mít zkušeného instruktora, který vám řekne potřebné informace, bude vám předcvičovat a také vás bude kontrolovat, jestli děláte danou pozici správně. Pokud ne, tak za vámi přijde a pomůže vám. V józe byste se měli soustředit na svůj dech a své vnitřní já. Nejde o to, kdo při józe vypadá lépe nebo komu to jde lépe. Na tyto věci se nezaměřujte.

Jestliže cvičíte raději o samotě, pak si najděte třeba videa na Youtube a cvičte podle nich. Ušetříte peníze, budete mít svůj vlastní klid a sami si budete rozhodovat, kdy si zacvičíte. Má to snad jedinou nevýhodu a tou je, že vám nikdo nezkontroluje, zda provádíte pozici správně a popř. vás nikdo neopraví.
Tip na závěr: cvičte v pohodlném oblečení. Volné triko se vám při stojích na hlavě vyhrne, uplé oblečení někomu také nemusí sedět..Jednoduše cvičte v tom, v čem se cítíte opravdu dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *