Bydlení

Jak zařídit obývací pokoj podle feng shui  

Pokud se chystáte nově zařídit dům nebo jste se rozhodli pro rekonstrukci bytu, mohou být pro vás užitečné principy feng shui. Feng shui je tradiční čínská filozofie, jež se zabývá uspořádáním prostoru tak, aby byl harmonický a podporoval tok pozitivní energie. Pojďme se spolu podívat na pár tipů, jak uspořádat byt, aby byl příjemný pro vás i pro vaše hosty. 

Mapování prostoru

Porozhlédněte se po prostorách, které chcete měnit. Položte si ruku na srdce. Skutečně chcete mít byt přeplněný nábytkem, který už něco pamatuje? Nábytek na míru může být dobrou volbou pro nové zařízení právě ve stylu feng shui, tzn. zařízení vonící dřevem, a navíc prvotřídní kvality. Avšak myslete na to, že někdy méně může být více. Dodejte do nového prostoru pár vytříbených kousků nábytku dle vaší chuti a fantazie, avšak tak, abyste místnost spíše provzdušnili, než ji zahltili nábytkem.

Uspořádání nábytku

Pamatujme na to, že učení feng shui pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s pěti elementy, mezi které patří voda, země, dřevo, oheň a kov. Tyto atributy umí propojit díky vhodně voleným barvám, tvarům, materiálům a v neposlední řadě i díky vůni. To znamená, že každý kus nábytku by měl být včleněn tak, aby co nejlépe zapadl do celkového uspořádání místnosti. Vhodné jsou i rohové pohovky a nábytek například se zaoblenými rohy.

Vhodně zvolené barvy

Pro feng shui dvojnásobně platí, že barvy dokážou sladit celkový prostor. Do obývacího pokoje se všeobecně doporučují tlumené barvy, jako jsou například béžová, krémová, modrá či uklidňující tóny zelené. Barvy by měly být harmonické, aby podpořily přirozený tok ozdravující životadárné energie.

Přírodní doplňky

Podle feng shui je důležité mít v místnosti živé rostliny, avšak volte raději ty s kulatými listy. I kámen, voda a oheň jsou žádanými prvky. Toto jednoduše vyladíte například zurčící fontánkou či umělým krbem. Příjemná změna může být i akvárium, ovšem to předpokládá pravidelnou údržbu. Tyto prvky mají schopnost dokonale uklidňovat a harmonizovat prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *