Bydlení

Jaké květiny patří na svatbu?

Zařizování svatby není nic snadného, ale na úplném konci to stojí opravdu za to. Pokud jste zrovna ve velkých přípravách, jistě máte po ruce svatební katalog, ve kterém se ukrývají nejen tipy na nejhezčí svatební místa, ale také řada jiných tipů a rad, jak dosáhnout svatby jako z pohádky. Součástí veškerých příprav je také zamyšlení nad tím, jaké konkrétní květiny patří na svatbu. Právě ty musí nést nejen nevěsta, ale také družičky, svatební maminky, případně jsou součástí vějičky připnuté na šatech svatebčanů.

Růže jsou stará známá klasika

Pokud nemáte rádi extravagance a neradi vybočujete z davu, pak jsou pro vás nejvhodnější růže. Jsou starou známou klasikou, která je však nadčasově elegantní a stylová. Můžou být svázány do kulata, ale také mohou být svázány tak, aby „padaly” nevěstě z náručí. 

Při výběru růží máte na výběr z mnoha možností. Je jen na vás, jestli se rozhodnete jít cestou rudých růží, nebo jestli dáte spíše na světlou, ne-li bílou alternativu, která je symbolem něžnosti, jednoduchosti, nevinnosti. 

Kaly pro elegantní obřady

Zakládáte si na elegantní svatbě, která bude skutečně luxusní na první pohled? Vaše šaty jsou ze saténu a buďto jsou upnuté a splývavé, nebo mají naducanou sukni a vypasovaný pas? Pak jsou pro takové svatby vhodné kaly, jež jsou synonymem elegance. Jsou to krásné květiny, jejichž květ má trubicový tvar. K dostání jsou v bílé nebo žluté alternativě. 

I když se velmi často vážou s dalšími druhy květin, některé květinářky k nim nepřidávají nic. Jsou totiž krásné samy o sobě.

Pivoňky pro moderní nejen lesní svatby

V současné době jsou velkým hitem lesní nebo také luční svatby čili takové, které se odehrávají na louce, v lese, u přírodní venkovní stodoly. Pokud plánujete něco podobného, součástí vaší svatební květiny budou pivoňky. 

Pokud se vám pivoňky zdají až příliš, můžete vsadit spíše na typické luční kvítka, která nasbíráte právě na louce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *