Zdravý styl

Nejen matrace, ale také potraviny mohou zkvalitnit náš spánek

Špatně spíš? Kup si raději kvalitní matraci. Nejlepší je pěnová nebo latexová matrace, která se hezky přizpůsobí tvému tělu a pohybům během noci! Přesně to slýcháte ze všech stran, pokud se někomu zmíníte, že vás trápí nespavost. A není to špatná rada. Lidé zapomínají na to, že se matrace musí jednou za čas vyměňovat, protože je už proležená čili spíše kvalitu spánku zhoršuje, než ji zlepšuje. Kromě investice do nové matrace však můžete do svého jídelníčku přidat řadu potravin. 

Tučné ryby pro doplnění vitamínu D

Je důležité si uvědomit, že spánek je tou nejdůležitější součástí našeho dne. Během něj dochází k nezbytným činnostem, jako je například regenerace orgánů nebo utřídění všech podnětů, které mozek nasbíral během uplynulých hodin. Aby všechno probíhalo hladce a tělo bylo připraveno na nadcházející den, je důležité spát skutečně kvalitně. 

Proto do svého jídelníčku přidejte například tučné ryby, které se musí konzumovat hlavně pro doplnění kýženého vitamínu D. Pokud máte problém usnout, možná trpíte nedostatkem právě této látky. Do jídelníčku přidejte ideálně makrely, také lososa nebo tuňáka. 

Mandle pro doplnění dalších nezbytných minerálů

Kvalitní spánek samozřejmě není jenom o vitamínu D, ale podpoří se také příjmem i dalších minerálních látek, které jsou obsaženy například v mandlích. Právě mandle jsou vynikajícím zdrojem zinku, draslíku, železa, ale také hořčíku nebo vápníku. Díky mandlím (konkrétně díky látkám obsaženým v nich) dojde k uvolnění svalů a také k utlumení pocitů, jež za nespavostí stojí. Konkrétně se utlumují pocity smutku, úzkosti nebo psychické nepohody. 

Kiwi je přírodním lékem na spánek

Máte tendenci sáhnout po nějakém léku, když vás přepadne nespavost? Nemusíte to dělat, stačí si vzít vynikající exotické kiwi, po kterém se velmi dobře spí. Důvodem je hlavně hormon serotonin, který kiwi obsahuje a který se umí přeměnit na spánkový hormon melatonin. Díky tomu tak docílíte skutečně kvalitního hlubokého nočního spánku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *