Bydlení

Jaké pokojové rostliny nejsou náročné na péči?

Není pokojovka jako pokojovka. V současné době najdete na trhu několik druhů pokojových rostlin, proto je jejich výběr poměrně obtížný. Pokud patříte k časově vyčerpaným lidem, doporučujeme se zaměřit na výběr nenáročných pokojových rostlin, které nebudou vyžadovat vaši ustavičnou pozornost. Takových květin je několik, lze je sjednotit do jednoho seznamu, z něhož se můžete inspirovat. A takový seznam vám přinášíme.

Pokud chcete mít domácnost plnou krásných květin, ale pokud zároveň nestojíte o věčné zalévání a stříhání listů, doporučujeme investovat do níže uvedených květin, které nejsou žádnou drahou investicí, ale koupíte je mnohdy za pakatel třeba v obchodních domech řetězce IKEA. Jednotlivé květiny udělají z místnosti velmi útulnou domácnost, do níž budete chtít zvát nejednoho známého.

Dracéna do polostínu

Jestliže nemáte žádné příliš slunečné stanoviště, kam byste umístili květinu, ale vaše domácnost se pyšní spíše polostinnými stanovišti, doporučujeme investovat do dracény, což je květina milující polostín. Dracéna je známá pro svou nenáročnost, pro svou exotičnost a obecně pro svůj vzhled. Může vyrůst do obřích rozměrů, obvykle ji ale pěstujeme v malém květináči.

Bambus taktéž miluje polostín

Jestliže vám nenáročná dracéna neučarovala, je možnost investovat do bambusu, který lze velmi rychle rozmnožit řízkováním. Oblíbený je zejména okrasný bambus zvaný Lucky Bamboo.

Další nenáročné pokojové rostliny

K dalším nenáročným pokojovým rostlinám patří třeba epipremnum, což je popínavá, lanovitá rostlina, kterou volně najdete růst třeba na Šalamounových ostrovech. Roste poměrně rychle, je převislá, tudíž krásně vypadá zejména na vysokých policích. Dokáže růst bez jakékoli opory, jelikož má velmi silné kořeny.

I sleziník se vyplatí pěstovat, jelikož je to další nenáročná květina pyšnící se dlouhými zelenými listy. Jediné, co této rostlině vadí, je přímé sluníčko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *