Bydlení

Pokojové rostliny pro nezařízené domácnosti. Oživte své domovy i vy

Nevypadá vaše domácnost zrovna útulně? Chcete ji však mít krásnou, zařízenou a hezky vypadající? Neměli byste pohrdat pokojovými rostlinami, jelikož právě pokojové rostliny jako takové dokážou nádherně domácnost zútulnit. V případě, že se rozhodnete zamířit do zahradnictví, možná budete překvapeni množstvím pokojových rostlin, které je možné zakoupit. Vybrali jsme proto pro vás ty pokojové rostliny, které se ideálně hodí do každé nezařízené domácnosti. Krásně totiž vyplní jak rohy místností, tak volnou poličku či rozzáří chodbu. 

Sukulenty pro prázdné poličky 

Sukulenty většinou zakoupíte v malé velikosti. Jsou to drobné květiny, které mají většinou dužinaté listy. Dalo by se říct, že jsou to takové miniaturní stromky, které mají ztlustlé, dužinaté listy. Dobře se však snáší se suchým vzduchem v domácnosti, nemají rády přímé sluneční paprsky a půdu bez živin. Jsou ideální pro vytížené pěstitele, kterým dělá problém vzpomenout si na to, kdy je je třeba zalít. 

Zamioculcas pro prázdné rohy místností 

Pokud toužíte po rostlině, kterou vyplníte rohy místností a která bude opravdu nadmíru rozrostlá, doporučujeme to zkusit se zamioculcasem, což je rostlina s lesklými, dužinatými listy, která ke svému spokojenému životu nepotřebuje opravdu nic. Jen ji občas přihnojte, občas ji zalijte, zachraňte ji před přímým slunečním svitem a dopřejte jí trochu světla. Odvděčí se vám tím, že bude opravdu dlouho a hojně růst. 

Difenbachie do chodeb i temnějších místností 

Difenbachie se nebojí ani stinných stanovišť, ale samozřejmě má raději trochu světla. Hodí se hlavně do chodeb, které potřebujete trochu zpestřit. Pozor – nekupujte si ji do domácností, pokud v ní žijí děti. Je to bohužel jedovatá rostlina způsobující neblahé zdravotní potíže. Pokud však nemáte v domácnosti ani dítě, ani raději zvíře, klidně si tuto rostlinu pořiďte a zpestřete s ní místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *