Bydlení

Jakých chyb se dopouštíme při stěhování?

Stěhování bytu nebo stěhování domu nás může pořádně potrápit. Je to pochopitelné, pokud si tedy nezavoláme na pomoc stěhovací službu, která nám se stěhováním pomůže, aby bylo rychlejší, svižnější, a dokonce i levnější. Mnozí lidé nevyužívají služeb stěhováků, což je velká chyba. Kupodivu to však není jediná chyba, které se při stěhování dopouštíme. 

Nezajistíme si hlídání dětí

I když jsou děti většinou velice aktivní a chtějí se stěhováním pomáhat, je třeba říct, že stěhování opravdu není pro děti a s nimi ta práce vůbec neodsýpá. Proto se raději vyvarujte té chybě, že si děti při stěhování necháte u sebe, a raději si zařiďte hlídání ratolestí. 

Děti totiž i během stěhování budou vyžadovat tu klasickou péči a pozornost, na kterou jsou zvyklí. Jenže tu jim během stěhování nebudete moct dát. Začnou na sebe proto upozorňovat, také dělat neplechu. Navíc se jim během stěhování může něco stát. Neustále se totiž hýbe s nábytkem, který se sundává, demontuje a následně převáží. 

Nevyřídíme všechny záležitosti

Stěhování není jenom o sbalení krabic a převezení na jiné místo. Stěhování je mimo jiné i o tom, že odhlásíme nebo převedeme elektřinu a plyn. Je to také o vyzvednutí všech záznamů u lékařů, vyzvednutí věcí z čistírny a mimo jiné i o ohlášení nového bydliště na pojišťovnu a zaměstnanci. 

Se stěhováním se tedy pojí celá spousta zařizování a obíhání, ale pokud to nebudete nechávat na poslední chvíli a věci si hezky rozvrhnete, zvládnete to i bez zbytečných nervů. 

Stěhování bez pojištění

Další velkou chybou, které se při stěhování dopouštíme, je, že stěhujeme bez pojištění. Během stěhování však může dojít k nečekaným škodám. Nemluvíme nyní o poškození nebo ztrátě vlastního převážného nábytku či zařízení, mluvíme nyní o škodách, které se mohou způsobit sousedovi nebo ke kterým může dojít během stěhování v bytě. 

Abyste nemuseli případné škody hradit ze svého, je dobré si před stěhováním sjednat pojištění, které vás ochrání proti případným rizikům. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *