Podnikání

Kde se uplatňuje svařování MIG/MAG?

Podobně jako svařování tigem, také metoda MIG/MAG je jedna z nejrozšířenějších způsobů, jak spojit dva obrobky. Kde se tato metoda nejčastěji objevuje a proč je tato metoda tak oblíbená? Podívejte se na základní informace, které potřebujete znát. 

Ochranná atmosféra

Jedna z nejzákladnějších svařovacích metod se nazývá také svařování v ochranné atmosféře. Svářečka mig mag nepoužívá wolframové elektrody, jako je tomu u svařování tigem. I zde se ale uplatňuje ochranný plyn. Svářečka mig mag pro ochranu tavné lázně před nežádoucím kontaktem s kyslíkem ze vzduchu používá různé ochranné plyny. Při koupi svářečky MIG/MAG tak vlastně získáváte dva různé procesy svařování. Jaké to jsou? 

Inertní a aktivní plyn

V případě, že si zvolíte svařování metodou MIG, budete používat svařování kovů v plynu inertním. Anglicky se jedná o slova Metal Inert Gas, odtud tedy zkratka MIG. Zde jsou využívány inertní plyny, mezi které se řadí například helium, argon, nebo jejich směsi. Zcela jiný postup bude při svařování metodou MAG. Zde bude svou roli hrát aktivní plyn, Metal Active Gas. Odtud tedy zkratka pro MAG svařování. U této metody se k nosnému plynu, kterým může být argon, přidává ještě ochranný plyn, například oxid uhličitý. 

Mnoho možností použití

Metoda MIG/MAG se používá pro celou řadu průmyslových odvětví. Dá se říci, že se jedná o univerzální svařovací metodu, se kterou je možné docílit výborných výsledků u mnoha průmyslových výrobků. Metoda mig mag se používá například pro svařování ocelových konstrukcí, ale také v automobilovém nebo vodohospodářském průmyslu. S tímto postupem lze svařovat nejen nelegovanou, nízkolegovanou nebo vysokolegovanou ocel, ale také neželezné kovy, mezi které se řadí například titan, meď, hliník, nebo třeba hořčík. 

Bez metody MIG/MAG by nebylo možno kvalitně svařovat mnoho průmyslových výrobků, na které jsme v dnešní době zvyklí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *