Zajímavosti

Kontrola vozidla, dokladů i hrubý plán cesty. To je vše, co vás čeká před výjezdem na road trip

Road trip je způsob cestování, který si zejména letos lidé oblíbili díky panujícímu onemocnění. Je to možnost, jak zažít skvělou dovolenou se svými nejbližšími, aniž byste přišli do kontaktu s velkým množstvím lidí. Zkrátka jste jen upoutáni ke svému vozidlu, ve kterém díky vestavbě do auta spíte. Možná si říkáte, že vestavby do auta na spaní jsou nepohodlnost sama, ale tomu už tak dávno není. Firma Rebuild-car má na svém kontu jenom spolehlivé a komfortní vestavby, na kterých se vyspíte daleko líp než v hotelovém pokoji. 

Pokud se rozhodnete na jeden takový výlet vyjet, pak byste neměli zapomínat na několik věcí. Máte především tři hlavní úkoly, a to zkontrolovat vozidlo, zkontrolovat doklady a připravit alespoň hrubý plán cesty. 

Kontrolu vozidla nepodceňujte

Jestliže se chcete vyvarovat drahému zásahu mechanika v zahraničí a zdlouhavému volání odtahové služby, pak byste měli před cestou dát automobil do servisu. I když vám možná přijde, že je automobil naprosto v pořádku, nemusí v pořádku být. Jenom oko odborníka pozná, jestli je na auto spolehnutí nebo jestli se v motoru nebo jinde pod kapotou neukrývá nějaký zádrhel, který by vaši cestu mohl pořádně znepříjemnit. 

Zkontrolujte taky platnost veškerých dokladů a udělejte si kopie

Druhým úkolem, jak již bylo zmíněno, je kontrola všech potřebných dokladů. Zejména zkontrolujte jejich platnost. Nechcete přece při policejní kontrole zjistit, že máte propadlý řidičský průkaz nebo že už vám dlouho neplatí techničák. V ideálním případě si od všech důležitých dokladů udělejte i kopie – nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit. 

Zejména si dejte pozor na to, abyste měli řidičský průkaz, který je v dané zemi uznaný. Některé země vyžadují trochu jiné řidičské průkazy, než které platí u nás v České republice. Získat je však není těžké, pokud už řidičák vlastníte. 

Máte hrubý plán cesty?

I když se říká, že road tripy jsou vlastně jedna velká spontánní záležitost, pravdou také je, že mít hrubý plán cesty se vyplatí. Nebudete alespoň bezcílně jezdit. Budete mít jasný cíl, ke kterému se třeba dostanete později z důvodu toho, že narazíte na zajímavá místa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *