Bydlení

Dřevěné garnýže jsou klasikou. Jsou však zároveň i nejlepší volbou?

Záclony jsou nedílnou součástí interiérů. Umí ji nejen zútulnit, ale také zpříjemnit a dodat jim trochu šmrncu. Pravdou zároveň je, že bez záclon by byl interiér opravdu velice smutný. Proto pojďte do nich investovat a společně s nimi také kupte garnýže, protože bez nich záclony nepověsíte. Na výběr máte z celé spousty garnýží, těmi nejoblíbenějšími jsou však bezesporu dřevěné garnýže, které jsou označovány za takovou stylovou a přírodní klasiku. 

Otázkou ale zůstává, jestli jsou dřevěné garnýže i dobrou volbou, nejen starou známou klasikou, kterou nic nepokazíte. Podle odborníků je však na dřevěné garnýže opravdu spolehnutí, jen se při výběru těch správných garnýží držte jednoho pravidla, respektive jedné zásady. 

Čím širší okno, tím větší průměr tyče

Touto nepsanou zásadou, na kterou musíte při výběru garnýží pamatovat, je, že čím širší okno, tím větší volte průměr tyče. Stejně tak pozor na to, jak moc jsou držáky daleko/blízko sebe. Pokud jsou držáky garnýží až moc blízko sebe, mohou se začít prohýbat, což může vést k jejich prasknutí. Jestliže jsou držáky skutečně daleko od sebe a chcete se vyvarovat prohnutí a následnému prasknutí, uchyťte garnýž ještě uprostřed. 

Při výběru dřevěných garnýží ještě pamatujte na správnou volbu kolejniček. Pokud chcete, aby jezdily až do okrajů, vybírejte raději kovové garnýže imitující dřevo. 

Co vás u dřevěných garnýží mile překvapí

Jestliže jste se rozhodli investovat do dřevěných garnýží, budete mile překvapeni rovnou z několika věcí. Kupříkladu vás mile překvapí to, jak zdobné jsou koncovky tohoto nezbytného doplňku. Koncovky jsou zdobné a k dostání v mnoha různých tvarech. Díky tak širokému výběru si vybere skutečně i ten nejvíce náročný zákazník. 

Tento typ garnýží volte především do domácností, jež jsou zařízeny do anglického nebo ryze přírodního stylu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *