FinanceNovinky

Lidé v Rusňákově DRFG chtějí pomáhat prostřednictvím vlastní Nadace

Investiční skupina DRFG, zaměřená na fondy a dluhopisy, se již od svého vzniku snaží pomáhat v různorodých činnostech.  Sponzoruje řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. A nyní přišel čas všechny zmíněné aktivity zastřešit. V tomto okamžiku vznikla myšlenka na zrod DRFG Nadace. „Trendem v nadačních činnostech je i pomoc vlastními kompetencemi,“ říká výkonný ředitel Nadace DRFG David Macek.

Za vznikem Nadace DRFG stojí primárně zaměstnanci této skupiny, kteří mají velký cit vůči regionu a jsou hrdými patrioty. Po diskuzi se zakladatelem DRFG Davidem Rusňákem se David Macek usoudil, že DRFG pomáhá regionu v řadě oblastí, ale postrádá svoji vlastní nadaci, která by podporu dělala systematicky.

Sponzoring zajímavých projektů

Konkrétně se vedení shodlo, že Nadace bude fungovat univerzálně tak, aby členové měli volné ruce ve výběru a v možnostech sponzoringu. Jasnou volbou byl projekt festivalu Meeting Brno, na který velkou částí přispěli sami zaměstnanci vlastními financemi. Dalším zajímavým projektem byla podpora finančně negramotné mládeže, zejména z neúplných rodin a dětských domovů. „My samozřejmě chceme, aby nadace nezištně přinášela radost, ale aby také byla mezinárodně ukotvena třeba v European Venture Philanthropy Association, která sdružuje prestižní nadace velkých společností, jako jsou německé finanční domy, Ikea, automobilky či třeba lichtenštejnská knížecí banka,“ říká David Macek.

Festival Meeting Brno vše odstartoval

Jak již bylo zmíněno, vše začalo projektem Meeting Brno, který byl inspirován italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Náplní této kulturní akce je opětovné budování mostů mezi středoevropskými sousedy. Pak přišel Rok smíření s nezapomenutelnou Poutí z Pohořelic na Mendlovo náměstí.

„V srpnu jsme se ocitli v programu Meetingu Rimini po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a desítek globálně významných osobností. Italští přátelé spolu s Rhein-Meetingem Köln nás pozvali ke společnému evropskému projektu, navázali jsme partnerství se skvěle obsazovaným New York Encounter i s organizátory meetingů/encounterů v Barceloně, Madridu, Londýně a Lisabonu,“ potvrzuje výkonný ředitel Nadace DRFG David Macek.

DRFG Nadace patří mezi nejvýznamnější soukromé podporovatele domova Horizont v Kyjově. Jedná se o zařízení pro lidi s těžkým tělesným i mentálním postižením. Nadace dále podpořila těžce postižené lidi ve sdružení Ruka pro život v Brně a v Praze. Dále pomáhá brněnskému Klokánku, místní diakonii či Diecézní charitě Brno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *