Finance

Kdo nejčastěji spoří na důchod?

Peníze hýbou naším světem. Pokud nemáme peníze, bohužel se musíme smířit s tím, že náš život nebude tak jednoduchý, jakým by byl, kdybychom peníze měli. Bez práce to v dnešní době nejde. Řada lidí se už těší na důchod, ale důchod koneckonců nebude tak velký, jak si myslíme. I na tuto etapu života bychom si měli dostatečně šetřit.  Naštěstí to řada lidí skutečně dělá, skutečně si šetří na důchod. Kdo si tedy začíná šetřit nejčastěji?

Je nutné poznamenat, že na stáří si šetří skutečně mnoho z nás. Ovšem úplně nejzodpovědnějšími jsou čtyřicátníci, přesně lidé ve věku od čtyřiceti do padesáti let.

Pojďme se na to podívat podrobněji:

V nedávné době se o toto téma zajímalo hned několik analýz, z nichž vyplývá, že skutečně největší podíl Čechů, kteří se připravují na stáří tak, že spoří, je mezi čtyřicátníky (jedná se zhruba o necelých šedesát procent respondentů).

Co je však velice zajímavé a co je chvályhodné, je to, že si šetří na stáří i daleko mladší lidé, a to ti, kterým je od dvaceti do třiceti let. Z této skupiny podle analýzy šetří každý druhý.

Jaký je nyní průměrný důchod?

Je skvělé, že lidé nemají nasazené růžové brýle a že nepočítají s tím, že důchod se bude v příštích letech nějak zásadně měnit. Každým rokem stoupá jenom o pár stovek a je to nutné mít na paměti. V současné době je průměrný důchod dvanáct tisíc korun.

Je tedy skutečně třeba si začít šetřit na penzi co nejdříve, protože s příchodem penze nám náš příjem klesne, a to zhruba o čtyřicet procent, což je hodně. Pro některé aktivní občany je tato částka naprosto směšná a nedokážou si představit, jak se s takovou částkou vlastně žije. Bohužel se v blízkých letech určitě nebude přidávat více důchodcům než pár stovek, proto raději šetřete na toto období života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *