Bydlení

Luxusní rodinné domy

Nechcete už bydlet v bytě, do kterého se s dětmi nevejdete anebo si prostě chcete užít luxusu, pro který jste tvrdě pracovali? Pak je tu tento text přímo pro vás.

Inteligentní domy

Inteligentní dům má elektroinstalaci, která dokáže ovládat všechno, co je připojené na elektrický proud. Zvyšuje tak pohodlí obyvatel domova, ulehčuje jim mnohé činnosti, hlídá dům před různými „pohromami“ a umožňuje ho ovládat i na dálku.

Jaké jsou výhody inteligentního domu?

  • Různé světelné scény – můžete si nastavit scénu pro sledování televize, kdy bude světlo tlumenější, či pro romantickou koupel s vaší drahou polovičkou.
  • Automatické režimy, které pomáhají šetřit energii – světla, která se vypínají při nedostatku pohybu, anebo zahradní světla, která se s úsvitem vypnou. Dokonce můžete večer před spaním zmáčknout jedno jediné tlačítko a všechna světla v domě se vypnou, takže se nestane, že by vám utíkaly peníze za elektřinu neopatrností.
  • Vytápění a chlazení – Lze vytvořit různé režimy vytápění, např. úsporný a uživatelský, prázdninový aj.
  • Odchod z domova – Při zakódování domu se automaticky vypnou všechny zásuvky, světla, zatáhnou se žaluzie a vytápění přejde do úsporného režimu.
  • Odláká zloděje – Inteligentní dům se může chovat, jako by v něm stále někdo byl – simuluje přítomnost osob
  • Automaticky – Zaleje zahradu; pozavírá okna, když začne pršet; vytáhne žaluzie, zapne klimatizaci či vytápění před příchodem domů a dokonce vám i přefiltruje vodu v bazénu.

Cena?

Instalace inteligentního systému si vyžádá finanční nároky zvýšené o 1,3 % až 4 % oproti ceně rodinného domu s klasickou elektroinstalací.

Je možné sestavit různé verze této luxusní elektroinstalace, takže nemusíte, ale můžete mít všechny tyto výhody najednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *