Bydlení

Pomoc při prodeji nemovitosti

Chystáte se prodat svou nemovitost? Už pro průběh prohlídek je vhodné pozvat na pomoc realitní kancelář. Je mnohem flexibilnější a úspěšnější. V případě, že v domě nebo bytě, který chcete prodat, stále bydlíte, zcela jistě oceníte, když vaše soukromí bude narušeno co možná v nejmenší míře. Realitní kanceláře vám ještě před prohlídkou v rámci možností prověří klienta. Bude v jejím zájmu, aby neztrácela váš, ani klientův, ale ani svůj čas. Může provést prohlídky plánovaně třeba po půl hodině bezprostředně po sobě. Zvýší to atraktivitu vaší nemovitosti a vaše nemovitost tak bude prodána za dobrou cenu.

Realitní kancelář vám zaručí i vyšší bezpečnost prohlídky. Je třeba vyšší ostražitosti, zejména v případě, pokud v bytě ještě stále bydlíte. Je třeba opatrnosti, aby nedošlo k odcizení některé z věcí. Bude-li vás při prohlídce víc, tedy vy i realitní makléř, riziko se výrazně snižuje. Další velkou předností využití realitní kanceláře je samotná realizace a pomoc s vyřízením a poskytnutí úvěru. Realitní kanceláře spolupracují s hypotečními makléři i bankami. Díky velmi úzké spolupráci a lepší komunikaci je vždy možné zrealizovat prodej nemovitosti bez velkých komplikací.

I když budete k obchodu přistupovat velmi obezřetně, zaručení naprosté jistoty bezpečnosti při prodeji nemovitosti bez pomoci odborníka z realitní kanceláře není lehké. Realitní kanceláře spolupracují s advokáty, zná všechna úskalí a dokáže předcházet problémům a rizikům. Dokáží zařídit všechny jednotlivé kroky, včetně kupní smlouvy, podání návrhu na vklad na katastr nemovitostí, úschovu peněz a také platby.

Spolupráce s realitní kanceláří není nákladem navíc. Zajištění všech dokumentů a právních náležitostí by bylo stejně nutné zaplatit. Prodej nemovitosti, včetně služeb právníka, bezpečná příprava kupní smlouvy, úschova peněz, poplatky a vyřizování úvěrů, to vše je velmi časově a finančně náročné. Pokud vám to vše zařídí realitní kancelář, máte o mnoho méně starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *